top of page

Soustředění - Rakeťáci - Zelená Lhota 2022

Aktualizováno: 20. 2. 2022

Historicky první soustředění badmintonového oddílu Rakeťáci Sokola Města Touškov proběhlo v termínu 28.-30. 1. 2022 v Zelené Lhotě. Po pravdě řečeno horší situaci pro první podobnou akci jsme si nemohli vybrat. V době, kdy omikron sestřeloval lidi jako figurky na střelnici, původní smělé plány na plnou účast 17 lidí vzaly brzy za své. Poslední týden přicházely každý den omluvenky, až se konečný počet zastavil na 10 lidech. Přesto odhodlání odjet zvítězilo a ukázalo se to být správným krokem.


Všechny děti nadšeně vítaly možnost opustit známé prostředí svých domovů a škol, nemluvě o lákadle v podobě víkendu bez rodičů. Cesta i ubytování proběhly hladce a po večeři už následovala první aktivita - kruhový trénink. Některé děti možná zpochybňovaly náročnost, ale ve třetím kole už jen málokdo dokázal cvičit na 100%. Všichni se ale opravdu snažili, a tak už byli po zbytek večera osvobozeni od dalších povinností a mohli sbírat síly na další den.


V sobotu brzký budíček a v 9:10 už odjezd vlakem směr Hojsova Stráž. Odtud krásný, ale náročný pochod zasněženou šumavskou krajinou cca 9 km zpět do Zelené Lhoty na zasloužený oběd do Hotelu u Zacha. Poté krátký odpočinek na ubikaci a před večeří ještě krátká vycházka po zelené nad Nýrskou přehradu. Večerní program vyplnily badmintonové kvízy a dovednostní soutěže, ve kterých soutěžily děti ve dvojicích. Bylo příjemné sledovat, jak se děti dokáží zabavit i bez vymožeností současné IT doby.


Neděle začala snídaní, balením a úklidem celé chaty. V 10:15 už jsme vyrazili na další túru, která obkroužila celou Nýrskou přehradu a vyvedla nás až nahoru ke Kapli sv. Jana, odkud už to byl kousek k nádraží a oblíbenému Hotelu u Zacha. Celý výlet měl nakonec skoro 11 km, takže si některé děti sáhly skoro na dno, protože terén byl místy velmi náročný a nožičky bolely i botičky tlačily. Nakonec to ale všichni zvládli a po zaslouženém obědě jsme se nechali unášet vlakem zpět na Plzeň.


Jakkoli byla účast nižší než očekávaná, oddíl Rakeťáků je odhodlán zopakovat soustředění nejen příští rok, ale i všechny následující. Sportu zdar a badmintonu zvlášť!


Ivan Matta


107 zobrazení0 komentářů

Comentarios


Zpět
bottom of page