Sokolský běh republiky

Aktualizace: říj 19

Rok 2019: Přesně před sto lety, při příležitosti prvního výročí vzniku Československé republiky, připravili sokolové do té doby nevídanou sportovní akci. Krátce poté, co se s jejich zcela zásadním přispěním podařilo vybojovat hranice nového státu, se rozhodli připomenout si nejvýznamnější státní svátek způsobem, který umožňoval účast co největšího počtu sokolů a sokolek z měst i z venkova. Vznikl tak tzv. rozestavný běh 28. října.

Dnes bychom ho patrně nejspíš mohli přirovnat ke štafetě s olympijskou pochodní, která se před každými hrami pořádá od roku 1936. Místo ohně ale běžci v říjnu 1919 nesli pouzdro s pozdravným poselstvím prezidentu Masarykovi. Na tratích měřících celkem více než 1 700 km startujících v sedmi městech s cílem 28. října v Praze se vystřídalo přibližně 8 500 běžců. Spolu s organizačním zabezpečením se celé akce, která probíhala často za mimořádně nepříznivého počasí, zúčastnilo na 30 000 sokolů a sokolek.

Česká obec sokolská by v letošním roce ráda navázala na tuto stoletou tradici a připomenula si 28. říjen sérií běhů pořádaných po celé republice.

REGISTRACE NA WEBU www.behrepubliky.cz

TJ Sokol Město Touškov pořádá letos poprvé Sokolský běh republiky - dne 28. listopadu 2020.

28. říjen je svátek republiky, proto žádáme všechny startující, aby přišli v barvách státní vlajky (modrá, červená, bílá). Pokusíme se vytvořit společné hromadné foto.

POZOR! - ZMĚNA TERMÍNU BĚHU:

SOBOTA 28. LISTOPADU 2020. REGISTRACE BĚŽÍ DÁLE na www.behrepubliky.cz

Každý přihlášený běžec obdrží tuto originální dřevěnou medaili!

PROPOZICE:

61 zobrazení
TJ Sokol Město Touškov z.s.

Sportovní 476, 330 33 Město Touškov

IČ: 147 03 271  E-mail: tjsokolmestotouskov@seznam.cz

© 2020 TJ Sokol Město Touškov. Všechna práva vyhrazena.

• Zonerama Fotogalerie
  • YouTube - Bílý kruh