top of page
Zpět

BADMINTON

Badminton v Městě Touškově hrajeme od roku 2014. Začali jsme si říkat Rakeťáci a šlo o to zpestřit dětem možnost sportovního vyžití. Již od začátku děti učíme všeobecnou tělesnou výchovu a výuku základů badmintonu. 

UvodniSlovo

Úvodní slovo

Vážení sportovně ladění spoluobčané, díky ochotě vedení TJ Sokol Město Touškov z.s. a města Město Touškov, nám bylo umožněno založit v květnu roku 2014 nový sportovní oddíl. Jedná se o oddíl zaměřený na sport, který nepatří mezi sporty mediálně propagované, o individuální olympijský raketový sport. Pro mnohé je badminton sportem známým ve své rekreační podobě a svou oblibu si získal jako sportovní hra provozovaná na čerstvém vzduchu. Opakem rekreačního pojetí je však závodní badminton, jehož popularita mezi širší veřejností den ode dne vzrůstá.

Čím je tedy charakterizován badminton ve svém závodním pojetí? Z fyziologického hlediska patří do skupiny cvičení střídavé intenzity s velmi rychlou reakcí a se schopností dlouhodobého soustředění pozornosti. Tento sport si klade nároky na rozvoj základních pohybových schopností, rychlosti, síly, vytrvalosti a obratnosti. Ačkoli to mnoho lidí netuší, badminton je jeden z nejrychlejších raketových sportů.

 

Smyslem oddílu bude všeobecná sportovní průprava dětí a mládeže se speciálním zaměřením na badminton. Postupnými cíli bude zvládnutí pravidel, nasbírání fyzické kondice a ovládnutí badmintonu po technické stránce tak, aby se časem členové oddílu mohli zúčastňovat soutěžních zápasů. Cílem nejvyšším, ale bude vypěstovat v dětech pěkný vztah ke sportu a chuť vítězit ve smyslu fair play.

NovyZajemci

Pro nové zájemce

Oddíl je primárně určen pro děti ve věku 8 – 16 let. Výjimky samozřejmě děláme, ale mladší děti málokdy dokáží udržet delší pozornost což může být na tréninku rušivým elementem. Máme v oddíle 7 leté, mladší už asi opravdu ne.

 

Na trénink budete potřebovat:

1) Sportovní oblečení – ideálně trenky, tričko, v zimním období nebo v chladném počasí přibalte mikinu, tričko s dlouhým rukávem. Hala je vytápěna, ale přetopeno není

2) Sportovní obuv – nutná obuv do haly, tzn. nejlépe se světlou podrážkou, ale není podmínkou. V žádném případě nesmí dělat šmouhy!

3) Badmintonová raketa a míčky – raketa stačí úplně obyčejná s výběrem míčků Vám poradíme

4) Lahev s pitím

 

Noví zájemci se nemusí bát, že nebudou stíhat. Na každém tréninku je více trenérů, tudíž si děti rozdělíme podle výkonnosti a schopností. Přítomnost rodičů na tréninku není povolena. Vyjímku mají rodiče nováčků na první trénink.

Veškeré informace Vám rád sdělí vedoucí oddílu Miroslav Flídr (tel.: 604382518, RaketaciMT@seznam.cz)

Trenérka oddílu je Veronika Rožánková. Tréninky probíhají každou středu ve sportovní hale Město Touškov od 17:30 do 19:00 hod.

Prispevky
Pravidla

O badmintonu

Badmintonové kurty pro dvouhru a pro čtyřhru:

badminton hriste_dvouhra.jpg
badminton hriste_ctyrhra.jpg

Stručná pravidla badmintonu:

http://www.badmintonweb.cz/strucna_pravidla_badmintonu.htm

 

Držení rakety:

Forhendové držení s volnými prsty

Backhandové držení s volnými prsty a dotažením palce proti ostatním prstům

Nulová pozice rakety je připravenost rakety na zahájení úderu v jednotlivých rozích či směrech, není jedna, ale je odvislá od místa odehrání

 

Základní úderové názvosloví:

Klír – ze zadní čáry nad hlavou na zadní čáru

Lob – spodní úder od sítě na zadní čáru

Drop – ze zadní části nad hlavou za síť

Podání – zahájení hry, pod pasem, krátké nebo dlouhé

Kraťas – hraný pod úrovní pásky na síti těsně za sít

Drive – razantní úder ve výšce ramen hráče hraný vodorovně s výškou sítě

Smeč – ze zadní části kurtu nad hlavou razantně do přední poloviny soupeře

 

Odkazy na badmintonové stránky:

http://czechbadminton.cz/

http://www.zpcbadminton.cz/

http://bkv.dssk.cz/

bottom of page