top of page

200 závodníků na startu

Aktualizováno: 6. 11. 2020

7. dubna 2013 Velká cena Města Touškova

V neděli 7. dubna 2013 proběhl v našem městě první závod seriálu Becker Cup 2013. I přes ne příliš pěkné počasí, kdy v dopoledních hodinách padal sníh, se ho zúčastnilo přes 200 závodníků všech věkových kategorií. Pro malé bikery byl připravený okruh okolo rybníka, ztížený šikanou pod hřbitovní zdí, pro větší a dospělé bikery byl pak okruh zaveden do lesa za zahrádkářskou kolonii. Závod se v těžkém terénu vyvedl, závodníkům se trať líbila, zranění se nám vyhnula. Program byl zpestřen vloženým závodem nejmenších závodníků na odstrkávadlech, který vyhrál Vítek Vanžura z Města Touškova. Pro velké i malé si pořadatel připravil bike park, kde si bikeři vyzkoušeli svoje dovednosti na překážkách z palet i přejezd nákladního vozu. Naše děti z Bike klubu Město Touškov získaly 2 medaile, první v kategorii kluci získal Vítek Polívka za 2. místo a v kategorii žákyně nejmladší obsadila Adélka Foltýnová 3. místo. Z místních dětí obsadila ještě 2. místo v kategorii holky Kristýnka Wagnerová. Další umístění našich závodníků: v kat. kluci Tomášek Walzer 9. místo, Vítek Vanžura 11. místo, v kat. žáci nábor Lukáš Holub 6. místo, v kat. žáci nejmladší obsadil Petr Vanžura 12. místo, Šímon Polívka 13. místo a Dominik Walzer 16. místo, v kat. žáci mladší obsadil David Kamien 10. místo a v žákyních mladších Adélka Holubová 7. místo. V kat. kadeti obsadil Daniel Wagner 15. místo a mezi juniory Honza Jelínek 11. místo. Vrcholem dne byl start více než padesátky mužů, kde byl absolutně nejrychlejší Milan Spěšný (trenér cyklistů TJ Sokol Město Touškov). Ten hned po dojetí udělal sportovní gesto, a přenechal svoje umístění druhému v pořadí s odůvodněním, že jako profesionál nechce zasahovat do pořadí amatérských závodníků! Závod se podařil jen díky aktivním rodičům a přátelům, kteří přípravě závodu věnovali celý víkend. Poděkování patří samozřejmě i sponzorům, jmenovitě Flop-dopravní značení s.r.o., Duratec, Moose, Zdestav - Zdeněk Kryč, Kadeřnictví Petra Havlová, Coca cola. Další závod Becker Cupu se jede 1.května 2013 v Chrástě. Náš oddíl se zúčastní i dalších seriálů jako jsou 13.4.2013 Cyklomaratontour - Okolo Českých Budějovic, 27.4.2013 Kolo pro život – Brdy - Lety u Prahy.

POZVÁNKA:

„Velká cena Města Touškova“ 1.závod P.A.L. - BECKER cup 2013

1 zobrazení0 komentářů

Comments


Zpět
bottom of page