top of page

Cyklistický rok 2012

Aktualizováno: 19. 10. 2020

Informace ze závodů:

Zprávy z cyklooddílu:

Zakončení sezóny 2012  - 17.12. 2012 v místě kavárně Anděl

Umístění za rok 2012 v Plzeňské amatérské lize horských kol Becker Cup 2012
Kluci: Brabec Šimon 6. místo, Polívka Vít 7. místo, Holub Lukáš 8. místo
Žáci nábor:  Walzer Dominik 4. místo, Vanžura Petr 6. místo, Brabec Adam 10. místo
Žákyně nábor: Foltýnová Adéla 2. místo
Žáci nejmladší: Kamien David 17. místo, Polívka Šimon  24. místo
Kadeti: Jelínek Jan  2. místo, Šimice Andre 5. místo, Wagner Daniel 8. místo 

Capartice (Becker cup)

Dne 23.9.2012 se jel poslední závod seriálu Becker cup 2012. Závod se jel v Caparticich s výjezdem na rozhlednu na Čerchově. Závod se jel až od kategorie žáci mladší. Náš kadet Honza Jelínek obsadil krásné 3.místo a po celkovém sečtení bodu že všech závodech obsadil 2. místo v celém seriálu. Celkové výsledky našich cyklistu je možno shlédnout na www.beckercup.cz. Slavnostní ukončení Becker cupu s předáním cen třem nejlepším cyklistům v každé kategorii proběhne v sále Malesické restaurace na návsi 28.10.2012 od 17.30 hod. Mezi největší úspěchy patří 2.místo v kategorii holky nábor Adélky Foltýnové, 2.místo v kategorii kadeti Honzy Jelínka, 4.místo v kategorii kluci nábor Dominika Walzera, ale i ostatní umístění našich závodníků, většinou do 10.místa viz výsledky na stránkach Becker Cup.

Okolo Zlína (Cyklomarato TOUR)

Dne 1.10.2012 se jel další a to předposlední cyklomaratontour a to ve Zlíně. Naše Adélka Foltýnová obsadila ve své kategorii 2.místo za Justýnou Kolářovou z Alpine Pro a celém seriálu si tím pojistila druhou příčku.

Pumptrack Újezd U Svatého Kříže

Dne 20.10.2012 si děti vyzkoušely pumptrackové závody v Újezdě u Sv.Kříže Závody pořádal Author team Stupno ve spolupráci s Milanem Spěšným. Děti si to užily, zazávodily si a vyzkoušely místní terény a skoky. Na trati se s nimi proháněl nejen Milan Spěšný, ale i olympionik Ondra Cink. Nejlépe si v pumptracku vedl David Kamien, který po součtu času obsadil 3.místo. Fotky ze závodu si můžete prohlédnout ve fotogalerii. V přiloženém běžném závodě vyhrál kadety Dan Wagner, v kategorii žáci nábor obsadil Petr Vančura 3.místo, Adélka Foltýnová 4.místo a Dominik Walzer 5.místo. V nejmenších dětech do šesti let skončil Šimin Brabec na krásném 2.místě, Tomáš Walzer na 4.místě a Vítek Vančura na 5 místě.

Jesenický Surovec (14. ročník MTB)

Další naši cyklisté se ve stejný den zúčastnili závodu Jesenický surovec a stálo to za to, došlo i na tvrdé pády. V dětských kategoriích obsadila Adélka Holubová 2.místo, Lukáš Holub 4.místo, Šimon Polívka 7.místo a Vítek Polívka rovněž 7.místo v kategorii nejmenších. Po té si mladí bikeři s rodiči projeli závodní trať na 25 km, která byla velmi náročná.

Chodovský maraton

V neděli 9.září 2012 se konal 7.ročník Chodovského maratonu na horských kolech. Pro děti byly připraveny okruhy od 300m do 14 km. Naši Lukáš Holub obsadil 1.místo, Vít Polívka obsadil 2.místo a Tomáš Walzer 9.místo. V kat. D7-8 dojel Dominik Walzer na 1.místě. V kat. D9-10 let holky i kluci dohromady obsadila Adélka Holubová 5.místo a Šimon Polívka 11.místo.

II. Inline skate cup Město Touškov

V neděli 9.9.2012 se konal v Městě Touškově II. Inline skate cup. Závodů na kolečkových bruslích se zúčastnilo 45 závodníků. Jezdci soupeřili nejen v rychlosti, ale i zručnosti. Pro všechny byla připravena technická trať dlouhá cca 250m se spoustou překážek.

Výsledky II. inline skate cup Město Touškov:

Putovní pohár získal díky nejlepšímu času Petr Kočandrle.

Bakajda – pohár města Bakov nad Jizerou

Jedny z největších MTB závodů pro děti pořádal SKI a BIKE Bakajda - Pohár města Bakova nad Jizerou. Vzhledem k obrovské účasti v dětský kategoriích se jedná o neoficiální mistrovství ČR. Závody na horských kolech se konaly v sobotu 8.září v Bakově nad Jizerou v areálu koupaliště (mimořádně krásný areál). Zúčastnily se ho děti od 1-18 let. Pořadatelé připravili pěknou trať jak pro malé, tak i pro větší závodníky. V každé kategorii startovalo okolo 35 - 45 závodníků. Z našich závodníků Adélka Foltýnová obsadila 7.místo a Dominik Walzer obsadil po pádu 14.místo. Náš nejmladší Tomášek Walzer přijel na pěkném 22.místě, kdy se s ním na start postavilo celkem 39 malých cyklistů. Během dne si děti mohly vyzkoušet Kološkolu Tomáše Trunschka a Mária Nesebáře (oba dva špičkoví čeští MTB maratónci), dále si mohly vyzkoušet uměle i přírodně připravené překážky, klopenky a sjezdy. Pro nejmenší byly připraveny soutěže, malování na obličej, skákací hrad a další.

Mimo hlavní závod ve své kategorii se bikeři mohli zúčastnit soutěže ve sprintech a štafetě. V kategorii štafet 2001 a ml. obsadila naše štafeta složená z Dominika Walzera, Adély Foltýnové a Maximiliána Kerla 16.místo.

Okolo Prahy (Cyklomaraton TOUR)

Další seriál Cyklomaratontour - Okolo Prahy se jel 1.9.2012 v krásném prostředí zámku Konopiště. Naši závodníci se zúčastnili v hojném počtu a byli velmi úspěšní.

Výsledky našich závodníků:

Na závěr si děti zajely spolu s rodiči i krátkou  rodinnou trať, kterou nejrychleji z našich  zajeli Holubovi  a tím obsadili celkové 3.místo, Foltýnovi 5.místo, Walzerovi 6.místo a Vanžurovi 7.místo.

Brnířovská šlapka

Dne 25.srpna pořádal SBH Brnířov cyklistické závody Brnířovskou šlapku, kde náš Dominik Walzer obsadil v dětských závodech v kategorii žáků 8-9 let 1.místo, Šimon Polívka 2. místo Šimon Polívka. Z naši nejmenších se zúčastnili Vítek Polívka a Tomášek Walzer.

Karlovarský AM bikemaraton (Kolo pro život)

V sobotu 18.8. se konal další seriál Kolo pro život – Karlovarský AM bikemaraton. V závodech odstrkovadel obsadil Vítek Vančura 5.místo. V kategorii JT/M5 zajel Tomáš Walzer na 9.místě, v kat. JT/M6-7 obsadil 8.místo Lukáš Holub. V kat. JT /M8-9 obsadil Dominik Walzer 9.místo, Petr Vanžura 13.místo. V kat. JT/Ž10-11 obsadila Adélka Holubová 5.místo, v kat.JT/M10-11 obsadil David Kamien 5.místo.

ŽHAVÁ NOVINKA

Ve středu 15.srpna se našeho tréninku zúčastnil Milan Spěšný, se kterým jsme se domluvili na dlouhodobější spolupráci, jsme přesvědčeni, že kvalita a zkušenosti jednoho z nejlepších českých bikerů bude obrovskou motivací a velkým přínosem pro naše malé bikery a pomůže dále rozšířit nejen členskou základnu, ale také sbírky medailí a pohárů našich dětí.

Milan Spěšný se pravidelně účastní světového i českého poháru. Je trenérem Ondřeje Cinka (13.místo na londýnské olympiádě).

Ještěd tour (Kolo pro život)

Přestože Liberec není zrovna blízko, na trať dalšího ze závodů seriálu Kolo pro život se 11.srpna postavili 4 naši bikeři. Krásná trať v novém sportovním areálu ve Vesci nabídla opět srovnání s celou českou špičkou. Účast, a to i v dětských kategoriích, přes nepřízeň počasí byla obrovská. V kategorii 8-9 let obsadila Adélka Foltýnová 8.místo, 10-11 let Adélka Holubová 7.místo. David Kamien si dojel pro 8.místo v kategorii 10-11 let a Lukáš Holub mezi 6-7 letými skončil 16. Po dětských závodech následovala fitness jízda s rodiči, tentokrát na 15 km. Přestože v této jízdě se výsledky nevyhlašují, boj na trati tomu nenasvědčuje a všechny děti jezdí na plný plyn.

Stupno (Mistrovství Plzeňského kraje – Becker cup)

Již třetí open mistrovský závod Plzeňského kraje v rámci Becker cupu uspořádal 5.8.2012 ve Stupně domácí Author MTB team. Do místního sportovního areálu zavítalo na 156 bikerů všech věkových kategorií, na které čekalo nejen horké počasí, ale také technicky velmi náročná trať v přilehlém lese. Hvězdou dne byl určitě biker Ondřej Cink, který měl opravdu nabitý program. Po příjezdu do areálu jej čekala autogramiáda, poté předával mistrovské dresy vítězům dětských kategorií, vylosoval tři nové majitele dresu SILVINI a vítězku soutěže o brýle 3F (Adéla Martínková z SK Velo), omrknul vystavené automobily Škoda od autosalonu Auto Štádler a pak jej již čekal souboj o mistrovský dres s obhájcem titulu Milanem Spěšným. Na muže odpoledne čekalo 11 okruhů o délce 2,3km. Teplota se vyšplhala přes třicítku a na trati se neskutečně prášilo. V cíli pak bikeři připomínali spíše sraz kominíků či horníků. Závod přilákal velké množství diváků, kterým se naskytla poslední možnost vidět svého rodáka Ondřeje Cinka před jeho olympijským závodem v Londýně. Díky tomu vládla na trati báječná atmosféra, diváci hlasitě povzbuzovali všechny závodníky bez rozdílu. Ve sjezdu “u krmelce” pro ně byl připraven stan s občerstvením. Dvojice Cink-Spěšný hned po startu odjela zbytku pole a střídala se ve vedení. V posledním okruhu pak Cink Spěšnému nastoupil a s půlminutovým náskokem zvítězil. Mistrovský dres v kategorii Kluci si vybojoval Pavel Tuháček z LYKO Prachatice, v kateg. Holky Zuzana Kroupová z Přeštic, žáci nábor-Štěpán Zuna (Author team Stupno), žákyně nábor-Justýna Kolářová (Alpinepro MTB team), žáci nejmladší-Ondřej Zuna (Author team Stupno), žákyně nejmladší-Barbora Nováková(SK Brno), žáci mladší-Martin Pešťák (Author team Stupno), žákyně mladší-Tereza Sásková  (ČS MTB Junior), žáci starší-Tomáš Kalivoda (SKI klub Šumava), žákyně starší-Denisa Lukešová (Author team Stupno), kadeti-Jan Rajchart (Author team Stupno), kadetky-Daniela Březinová (Remerx Merida team Kolín), junioři-Jan Ryba, ženy-Lída Zatloukalová (Bicycle cafe), veteráni A-Miroslav Kobes (Velosport Domažlice), veteráni B-Jiří Mandaus (Rotorbike Plzeň), muži A - Ondřej Cink (Merida bike team) a muži B-Petr Dobrý (Bicycle cafe). Video z dílny MOAB.cz najdete ZDE.

a foto naleznete ZDE.

Opět se neztratili ani naši cyklisté. V kategorii kluci Lukáš Holub 4.místo, Vítek Polívka 7.místo, Šimon Brabec 11.místo, Tomáš Walzer 14.místo a Vítek Vančura 16.místo. v Kategorii žáci nábor skončil Dominik Walzer na 5.místě, Petr Vančura na 9.místě a Adam Brabec na 13.místě. V kategorii žákyně nábor si odvezla cenou bronzovou medaili Adélka Foltýnová.  V žákyních nejmladších dojela Adélka Holubová na 8.místě, a v žácích nejmladších Šimon Brabec na 22.místě. V kadetech, přes několik pádů, skončil Honza Jelínek na 6.místě.

Okolo Ostravy (CyklomaratonTOUR)

První srpnovou sobotu se ve vzdálené Ostravě, respektive Vřesině jel další ze závodů CyklomaratonTOUR 2012. Vzhledem k velké vzdálenosti se závodů zúčastnila pouze Adélka Foltýnová, která ve své kategorii získala zlato a dotáhla se zatím v celém seriálu na medailové pozice. Samozřejmostí byla účast s rodiči v závodě na „25 km“,  z kterých se ale vyklubalo náročných 41 km s převýšením okolo 700 m.

Deggendorf (Jihočeskobavorský pohár)

Na krásné lesní trati v Greissngu u Deggendorfu se 29.července jel další ze závodů seriálu Jihočeskobavorského poháru. Zajímavostí určitě je srovnání schopností českých a německých bikerů. Za velkého deště vystartovala na trať jediná naše zástupkyně Adéla Foltýnová a po třech těžkých kolech dojela těsně na 4.místě.

Klabava (Becker cup)

Po téměř dvouměsíční pauze pokračoval Junior Becker cup v Klabavě u Rokycan. Teplé slunečné počasí s teplotou přes třicet stupňů se okolo poledne změnilo na zataženo a po vyhlášení výsledků spadlo i pár kapek. Hned ráno se klabavská náves zaplnila bikery, pro které  tým pořadatelů - Klub cyklistů Klabava - připravil tři různě dlouhé okruhy se stoupající náročností. Mladí bikeři se nevyvarovali řady pádů a tak při vyhlášení výsledků jejich končetiny místy zdobil zdravotnický materiál. Jednalo se ale o drobné odřeniny či "šotolinový lišej". Pro mnohé byl klabavský závod prověrkou formy před mistrovstvím Plzeňského kraje, které se pojede ve Stupně už další víkend. V Klabavě se také představila ve zbrusu nových týmových dresech dvanáctka malých bikerů z Města Touškova. Na startu jsme měli několik želízek v ohni. V kategorii kluci dojel Lukáš Holub na 6.místě, Šimon Brabec na 7.místě a Vítek Polívka na 8.místě. V kategorii žáků nábor obsadil Dominik Walzer 5.místo, Petr Vančura 12.místo a Adam Brabec 11.místo. V žákyních nábor si dojela pro 2.místo Adélka Foltýnová. V kategorii žákyně nejmladší osadila Adélka Holubová 7.místo a Adélka Foltýnová 8.místo. 17.místo patřilo v kategorii žáci nejmladší Šimonovi Polívkovi. V kadetech si skvěle vedl Honza Jelínek, který obsadil 3.místo před Danem Wagnerem. Závod se jel za krásného počasí.

Praha - Karlštejn (Kolo pro život)

Prestižního závodu ve Velké Chuchli se zúčastnilo přes 1600 závodníků a konkurence ve všech kategoriích byla obrovská. O to více nás těší, že se naši bikeři neztratili a zajeli skvělé závody. Pochvalu si určitě zaslouží pořadatelé, kteří perfektně organizačně celý nápor zvládli. V kategorii holky 8-9 let dojela Adélka Foltýnová na 10.místě, v kategorii holky 10-11let skončila Adélka Holubová na 7.místě. V nejmladší kategorii osadil Lukáš Holub 16.místo. Děti se opět zúčastnily i velkého závodu, tentokrát na 22 km, který bikery zavedl k hradu Karlštejn.

Ústí nad Labem (CyklomaratonTOUR)

Další cyklomaraton tour se jel 14.7.v Roudníkách u Ústí nad Labem. Start byl na místním fotbalovém hřišti a dospělácká trať vedla k Ústí a krásným zrekultivovaným terénem zpět do Roudníků. Vzhledem k deštivému počasí byla trať podmáčené a výrazně blátivá. O pády nebyla nouze. V dětském závodě vybojoval Dominik Walzer 1.místo, Adélka Foltýnová 3.místo a Tomáš Walzer v závodě nejmenších skončil na 11.místě. Následně se naše naděje spolu s rodiči zúčastnily i velkého závodu na 25 km, který byl v tomto počasí a kopcovitém terénu skutečně obtížný.

Hracholusky – Radost

11.července se celý oddíl sešel na rekreačním středisku pana Foltýna na Hracholuské přehradě. Společný výlet přes Pňovany, Úlice, lesem na Stupno, Vranov a zpět byl velkým zážitkem také pro rodiče. Celkově ujetých 34 km zhodnotily děti i rodiče na závěrečném táboráku.

Kdyně (Pošumavský pohár)

Na začátku prázdnin se naši cyklisté představili na Pošumavské lize horských kol ve Kdyni. V nejmladších žákyních skončila Adélka Holubová na 4. místě a Lukáš Holub na pěkném 5.místě, když jel ve starší kategorii

Okolo Karlových Var (CyklomaratonTOUR)

24.června pokračoval CyklomaratonTOUR závodem v Karlových Varech na trati, kde se pořádalo mistrovství Evropy. 25 km trať vedla nad Karlovými Vary, okolo Diany, v krásných lesích a zakončená byla brutálním sjezdem do města. Před tím děti startovaly na zkrácených tratích, kde Adélka Foltýnová obsadila 1.místo, Dominik Walzer 2.místo, Lukáš Holub 2.místo a Adélka Holubová 3.místo.

Řepice (Jihočeskobavorský pohár)

Na Jihočeskobavorském poháru v Řepicích startovala 17.června Adélka Holubová a odvezla si 5.místo v kategorii 9-10 let. Lukáš Holub potom 6.místo v potěru.

Okolo Plzně (CyklomaratonTOUR)

Cyklomaraton TOUR pokračoval v Plzni 10.6. tradičním AIMtecem. Na startu jsem měli opět naší celou elitu. Vítek Vanžura skončil 17. v klukách do 6 let a Lukáš Holub šestý. V kategorii8-9 let byl úspěšný Dominik Walzer (2.místo) a Adélka Foltýnová (1.místo), Petr Vanžura skončil ve stejné kategorii šestý. Mezi dětmi 9-10 let skončila Adélka Holubová pátá. Pěkným zážitkem byla potom 25 km jízda rodičů s dětmi, přes Chlum, Zruč, Senec zpět do Plzně.

Böbrach (Jihočeskobavorský pohár)

9.června pokračoval seriál v německém Böbrachu, kde naše Adélka Foltýnová obsadila skvělé 2.místo v kategorii 8-9 let.

Pozvánka

Stříbro

Do Stříbra na vrch Ronšperk jezdí bikeři už mnoho let. I když víkendová předpověď počasí nebyla nic moc, kdo zavítal na další díl Becker cupu do Stříbra, musel být spokojen. Skrz mraky střídavě vykukovalo sluníčko a teplota kolísala okolo 18 stupňů. Pro případné zmrzlíky byla připravena krbem vytopená budova prezentace. Pořadatelé z místního Cyklodraku dokáží každoročně připravit technické okruhy v místech, kde jsou ještě patrné stopy po těžbě stříbrné rudy. Vyhlášení vítězů pak doplnilo losování trojice dresů SILVINI. Vrcholem stříbrského klání byl pak závod mužů, který vyhrál plzeňský specialista na 24hodinovky Tomáš Kozák (Focus Bad Salzdetfurth racing). Našim bikerům a biletkám se opět dařilo. Honza Jelínek 3.místo a André Šimice 4.místo v kadetech. Adélka Foltýnová opět druhá v žákyních nábor. Čtvrtým místem se blýsknul Lukáš Holub v kategorii kluci.

V neděli náš tým navštívil závody Pošumavské ligy na Švihově. Přes krátký deštík nám počasí přálo a ze závodů na louce pod hradem Švihov jsme si odvezli doposud největší úspěchy. V kategorii 7 a 8 let se na bednu postavil Dominik Walzer (2.místo) a Petr Vanžura (3.místo). Třetí byl také Vítek Vanžura ve šlapadlech a to na okruhu 400 m. Výborně si vedla Adélka Foltýnová, která v kategorii 7 a 8 let obsadila 2.místo a v kategorii 9 a 10 let 4 místo.

Velká cena Domažlic

Více než 180 bikerů v 18 kategoriích přivítalo hlavní město Chodska. V rámci Poháru Plzeňského kraje - Becker cup zde místní Velosport připravil Velkou cenu Domažlic. Počasí závodníkům přálo, nejenže nepršelo, ale dokonce bylo horko, neboť teplota překročila 25 stupňů ve stínu a už od rána slunce svítilo naplno. Připraveno bylo několik různě náročných okruhů ve stráni vrchu Škarman, kde se střídali krátké prudké výjezdy a nově připravené technické pasáže. Poděkování pořadatelům patří za nově připravený technický průjezd lesem plný kořenů nebo uměle připravené skalky z balvanů. V kategorii mužů byl absolutně nejrychlejší Filip Eberl z Remerx Cycling Teamu Kolín. Také v závodě malých bikerů byl jasně vidět rozdíl v jejich schopnosti ovládat své kolo, neboť i nenáročný sjezd z malé skalky byl pro některé těžkým oříškem. Jednoho z malých závodníků nezastavila v cestě do cíle ani ztráta boty! Všechny malé bikery čekala při vyhlášení výsledků malá odměna, nechybělo ani losování stále oblíbenějších dětských dresů SILVINI. Snad jen malým zklamáním byla provozní doba blízké cukrárny, kde o víkendech neotevírají, ale vše účastníkům vynahradil mamutí jídelní stan hned vedle prostoru startu a cíle. Becker cup pokračuje již za dva týdny ve Stříbře, kde se 2.6. proženou Draci na Ronšperku.

Touškovští závodníci si opět vedli na výbornou. První místo s přehledem obsadila Adélka Foltýnová. Třetí místa ve svých kategoriích potom Dominik Walzer a Šimon Brabec. Páté místo v kadetech patřilo Honzovi Jelínkovi.

Video z Domažlic VIDEO Bikeři na Vršíčku

Kdo jezdíte po D5 okolo Rokycan, možná vás upoutala silueta kopce Vršíček s poutní kaplí Navštívení Panny Marie se třemi věžičkami. A právě na úpatí tohoto kopce připravil CK Sport Beran Chrást další závod letošního Junior Becker cupu. Ještě v pátek před závodem panovalo 31 stupňové vedro, ale 24 hodin před závodem došlo k prudkému poklesu teploty na nedělních 12 stupňů. Přesto přilákal premiérový závod SILVINI Vršíček MTB v Litohlavech na 129 bikerů. Připraven byl poměrně krátký okruh, ale zato plný technických pasáží či náročného sjezdu. Proto jsem byl svědkem celé řady pádů, ale většinou v minimální rychlosti a tak lékař, který měl stanoviště přímo pod nejobávanějším sjezdem, byl bez práce. Zato personál v blízké útulné hospůdce jen stěží zvládal zájemce o dršťkovou polévku či litohlavský gulášek. Potěšující jsou počty závodníků v žákovských kategoriích (27 žáků nejmladších nebo 23 žáků nábor.) naopak zklamáním jsou kadetky, protože nepřijela ani jedna. Vyhlášení výsledků pak proběhlo na podiu, na nejlepší čekaly nerezové cykloplakety, šampaňské i věcné ceny. Nechybělo ani tradiční losování dětských dresů SILVINI Buffo.

Becker cup pokračuje již v neděli v hlavním městě Chodska - Velká cena Domažlic. Také zde pořádající Velosport Domažlice slibuje vylepšení tradičních okruhů na vrchu Škarman o atraktivní technické úseky. Například kompletně vypadl sjezd od sadu a místo něj je připravena nová technická pasáž. Video z přípavy tratě můžete shlédnout ZDE.

Domažlický závod je vypsán pro všech 18 kategorií Becker cupu, většinou zde panuje slunečné počasí - připomeňte si okamžiky z loňského ročníku:

Video naleznete ZDE

Z našich bikerů se nejlépe vedlo Adélce Foltýnové a Honzovi Jelínkovi, kteří obsadili třetí místa ve svých kategoriích. Čtvrté místo v kadetech si vyjel Dan Wagner a páté ve stejné kategorii André Šimice. Krásným čtvrtým místem se také může pochlubit Dominik Walzer v kategorii žáků nábor.

Video naleznete ZDE

Chrást (Becker Cup)

Chrástecké bikování

Třetí závod Poháru Plzeňského kraje horských kol Becker cup zavítal do Chrástu u Plzně. Velká cena Sport Beran byla vypsána jako Junior Becker cup, tedy pro kategorie kluci/holky až kadeti/kadetky. Už během sobotní přípravy přijelo trénovat plno bikerů, takže neděle slibovala bohatou účast. V noci na neděli ještě zapršelo a ráno se honily ošklivé mraky, ale postupně se během dne ukázalo sluníčko. Již po čtrnácté přivítal členitý technický okruh bez kopce, umístěný na břehu řeky Klabavky, bikery z širého okolí. Přesně se jich na start postavilo 116! A kdo momentálně nezávodil, mohl si vyzkoušet dřevěné překážky z JUNIOR BIKE parku v Chrástu. Z důvodu nemoci bohužel chybělo slibované malování na obličej a z technických důvodů i trampolína. Potěšující bylo férové chování bikera, který dokázal uznat svoji chybu nebo malé bikerky, která již podruhé vyhrála dres SILVINI a tak jej přenechala dalšímu vylosovanému šťastlivci. Na první tři v každé kategorii pak čekala nerezová plaketa ve tvaru jízdního kola a šampaňské. Již během vyhlášení vítězů se od západu vytahovala černá mračna, ale déšť přišel až po tomto slavnostním ceremoniálu.

Junior Becker cup pokračuje za tři týdny čtvrtým závodem v Litohlavech u Rokycan v malebné lokalitě Vršíček na dohled dálnice D5. Na Vaši účast se těší pořádající CK Sport Beran Chrást.

Marcel Beran - prezident P.A.L.

Video naleznete ZDE

Becker Cup (Město Touškov)

Mrazivý začátek Becker cupu + pozvánka na časovku

Dvanáctý ročník Poháru Plzeňského kraje horských kol Becker cup zahájil o velikonoční neděli Velkou cenou Města Touškova. I přes nepřízeň počasí, kdy se ranní teplota pohybovala pod bodem mrazu a přes den  okolo 4 stupňů, si do malebného městečka západně od Plzně našlo cestu více než 150 bikerů. Na malé bikery čekal okruh kolem místního rybníka, na ty větší pak doplněný o výjezd ke hřbitovní zdi. Oříškem pro technicky méně zdatná bikerčata bylo zdolání malého potůčku. Pro ostatní kategorie byl připraven zcela nový okruh. Oproti loňsku trať vedla protisměrně, po startu se jelo okolo rybníka a poté již následovala technická pasáž ve stráni nad silnicí. Po krátkém výjezdu následoval oddechový úsek po okraji pole, který závodníky přivedl k dalšímu singltreku ve stráni. Následoval točivý sjezd strání na pěšinu, kde kromě dvou zpomalovacích úseků již bikerům nic nebránilo projet cílovou branou do dalšího kola. Oproti loňskému okruhu tak vypadl blátivý průjezd roklí v zadní části lesa.

V hlavní kategorii mužů do 30 let byl nejrychlejší Michal Kohoutek z Kellys Bikeranch teamu a v mužích 30-39 let pak zvítězil plzeňák Tomáš Kozák jezdící v dresu Focus Bad Salzdetfurth racing. Trojice vylosovaných dětských závodníků si pak domů odnesla červené dresy SILVINI Buffo s logem Becker cupu a pro všechny ostatní byl při slavnostním vyhlášení připraven velikonoční bochánek.

Nejlépe z touškovských nadějí se vedlo Martinu Hájkovi, který vyhrál kategorii odrážedel a Karolínce Králové, která obsadila v kategorii odrážedel třetí místo. Adélka Foltýnová obsadila také 3. místo a to v kategorii žákyně nábor. První místo v kategorii holky obsadila kůštecká jezdkyně Jitka Pařízková.

Becker cup pokračuje druhým závodem v neděli 15.dubna - časovkou jednotlivců v Kyjovském lese u Malesic. Velkou cenu Rockpoint připravuje Cykloklub Plzeň a těšit se zde můžete také na vylepšené trasy, startovací rampu, opékání buřtů a snad i přívětivější počasí. Také zde budeme losovat trojici dresů Silvini. Rozpis časovky najdete v propozicích, ale spoustu dalších zajímavých informací, včetně mapky všech  tras, pak na

Marcel Beran - prezident P.A.L.

video z Touškova: ZDE

Kalendář závodů 2012

8.4. BECKER CUP – Město Touškov

14.4. Okolo Českých Budějovic

22.4. BECKER CUP – Chrást

21.4. Galaxy maraton - Tálín

28.4. Kolopro – Lety u Prahy

29.4. Sparkassen cup - Waldkirchen


5. - 6.5  JAL - Vimperk, dvoudenní, v sobotu PP, sprinty a dovednostni soutěže, v neděli cross country.

8.5. Okolo Liberce

12.5. Škodabike Plzeň

12.5. OTV Cup - Bayreuth

13.5. BECKER CUP- Litohlavy

13.5. SP Nové Město na Moravě

17.5. OTV Cup – Paitem

19.5. OTV Cup –Wüstenselbitz

19.5.Galaxymaraton-Prachatice

20.5. BECKER CUP - Domažlice

20.5. JAL - Nová Pec

26.5. JAL – Titling SRN


9.6. Kolopro – Orlík

9.6. Svatobor cup

9.6. JAL - Bobrach

10.6. Okolo Plzně

17.6. JAL – Řepice

17.6. Okolo K.Varů

17.6. OTV Cup – Neukirchen

24.6. Sparkassen cup - Grafenau


14.7. JAL – Buk Vyšovatka

21.7. – JuniorBECKER CUP - Klabava

21.7. Kolopro – Praha Velká Chuchle

28.7. Kolopro - Zadov

29.7. JAL – Degendorf


4.8. MTB maraton Jabkoty Kdyně

5.8. BECKER CUP - Stupno

18.8. JAL – Novosedly finále

18.8. Kolopro – Karlovy Vary


1.9. Okolo Prahy

15.9. Sparkassen cup – Tittling finále

22.9. Galaxy maraton – Soběslav

30.9. OTV Cup - Pegnitz

14 zobrazení0 komentářů

Comments


Zpět
bottom of page