Cyklistický rok 2016

Informace ze závodů:

STŘEDEČNÍ DRÁHOVÝ POHÁR - FINÁLE

8. kolo dráhového poháru se jelo ve středu 21. prosince v Praze v Motolské hale. Disciplíny - Sratch, Vylučovačka, Tempo Race, Bodovačka


STŘEDEČNÍ DRÁHOVÝ POHÁR 7. kolo dráhového poháru se jelo ve středu 14. prosince v Praze v Motolské hale. Disciplíny - Sratch, Vylučovačka, Tempo Race, Bodovačka

Mistrovství České republiky v dráhové cyklistice 2016 - OMNIUM

mužů, žen a juniorek, kadetů, kadetek a žáků a žákyň

O víkendu 17.-18. prosince se v krytém velodromu v Praze konalo MČR v dráhové cyklistice 2016. Sobotní program patřil dospělým, v neděli se na start postavili mladší kategorie - žáci, žákyně, kadeti a kadetky. Mladí dráhaři soutěžili v disciplínách - scratch, prvenství, vylučovačka a bodovačka. Z minulého mistrovství, které se konalo 3.-4. prosince, se nominovaly Šárka s Adélkou v kategorii žákyně starší. Své síly mezi sebou poměřilo 16 mladých cyklistek narozených 2003-2004.

Výsledky:

Starší žákyně 7. místo Adéla Foltýnová

10. místo Šárka Křikavová

www.cyklovýsledky.cz


STŘEDEČNÍ DRÁHOVÝ POHÁR

6. kolo dráhového poháru se jelo ve středu 7. prosince v Praze v Motolské hale. Disciplíny - Sratch, Vylučovačka, Tempo Race, Bodovačka

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY 2016

Český pohár mládeže a žen 2016

Krytý velodrom v Praze - Motol byl o uplynulém víkendu 3.-4. prosince dějištěm MČR 2016 a zároveň ČP mládeže a žen. Pořadatelství se zhostil pražský cyklistický klub ASC Dukla Praha ve spolupráci s Českým svazem cyklistiky. V sobotu bylo na programu MČR všech kategorií ve vylučovačce, MČR hand. sportovců - mužů a žen na 500m a 1km a ČP scratchi. V neděli pokračoval ČP dalšími disciplínami, hand. sportovci jeli stíhací závod jednotlivců a večer vyvrcholil MČR mužů v bodovačce.

Výsledky:

MČR vylučovačka

Starší žákyně 5. místo Šárka Křikavová

11. místo Adéla Foltýnová

Český pohár mládeže a žen

Kadeti 8. místo Adéla Foltýnová

10. místo Šárka Křikavová

Žákyně 4. místo Adéla Foltýnová

6. místo Šárka Křikavová

Kadeti 24. místo David Kamien

www.cyklovýsledky.cz

STŘEDEČNÍ DRÁHOVÝ POHÁR

5. kolo dráhového poháru se jelo ve středu 30. listopadu v Praze v Motolské hale. Disciplíny - sratch, vylučovačka, prvenství celkem


TOI TOI CUP 2016 (Čáslav)

Premiéru měl další závod cyklokrosového poháru, který poprvé zavítal do Čáslavi a to v neděli 27. listopadu. Pořadatelé připravili těžkou trať , 1 kolo dlouhé 3200m, v lesíku u atletického stadiónu.

Výsledky:

Kadetky + st žákyně 23. místo Adéla Foltýnová

www.cyklokros.cz

STŘEDEČNÍ DRÁHOVÝ POHÁR

4. kolo dráhového poháru se jelo ve středu 23. listopadu v Praze v Motolské hale. Disciplíny - sratch, vylučovačka, prvenství celkemTOI TOI CUP 2016 (Slaný)

Další závod cyklokrosového poháru se jel 17.listopadu ve Slaném. Na závodníky čekala trať na místním stadiónu dlouhá 2600m. Trať byla náročná, mokrá, blátivá, na trati byly umělé překážky, schody, nechyběly výjezdy a sjezdy.

Výsledky:

Kadetky + st žákyně 17. místo Adéla Foltýnová

www.cyklokros.cz


STŘEDEČNÍ DRÁHOVÝ POHÁR

3. kolo dráhového poháru se jelo ve středu 16. listopadu v Praze v Motolské hale. Disciplíny - sratch, vylučovačka, prvenství celkem


Přebor SCM Praha - velodrom Motol

O víkendu 12.-13. listopadu se jel 1. přebor SCM (středisko cyklistické mládeže) na dráze. Závodilo se po kategoriích v disciplínách - scratch, bodovačka, vylučovačka, danoise. V konečném bodování se SCM Plzeň umístilo na 2.místě za SCM Kovo Praha.

Výsledky jednotlivců - BIKE CLUB MT

Žákyně, kadeti 11. místo Adéla Foltýnová 12. místo Šárka Křikavová

Kadeti 12. místo David Kamien

http://new.cyklovysledky.cz/


STŘEDEČNÍ DRÁHOVÝ POHÁR

2.kolo dráhového poháru se jelo ve středu 9.listopadu v Praze v Motolské hale. Disciplíny - sratch, vylučovačka, prvenství celkem

Výsledky po 2.kole

www.stredecnidrahovypohar.vebnode.cz


TOI TOI CUP 2016 (Holé Vrchy, Milovice)

Víkend 5.-6. listopadu patřil cyklokrosu. Sobotní nejtěžší závod celého seriálu se jel nedaleko Mladé Boleslavi- Holé Vrchy. Převýšení mezi nejnižším a nejvyšším bodem činil 150m na 1 kole dlouhém 2630 m. V neděli se závodilo v Milovicích, nedaleko Lysé nad Labem. Hlavním centrem závodu byl Hakenův stadión ve středu města.

Výsledky: Holé Vrchy

Kadetky + st. žákyně 20. místo Adéla Foltýnová

Výsledky: Holé Vrchy

Kadetky + st. žákyně 19. místo Adéla Foltýnová

www.cyklokros.cz

STŘEDEČNÍ DRÁHOVÝ POHÁR

1.kolo dráhového poháru se jelo ve středu 2.listopadu v Praze. Pořadatelem středečních závodů je Pražský cyklistický svaz. Tréninky na dráze každou středu vč. zakončení závodem Disciplíny - sratch, vylučovačka, prvenství celkem.

http://stredecnidrahovypohar.sweb.cz/PP-2016-11-02.pdf

Výsledky po 1.koleJESENICKÝ SUROVEC MTB

18.ročník maratonu se jel v sobotu 22.října v Jesenici u RakovníkaNa start vloženého závodu dětí se postavila Sára a Nela Vítkovi.

Výsledky:

Pidilidi (2010-2011)1. místoNela VítkováMinidět (2008-2009)6. místoSára Vítková

(závodili kluci i holky dohromady, z holek dojela první)

www.jesenickysurovec.cz


Cyklokros - TOI TOI CUP 2016 (Louny)

4.závod se jel v sobotu 15.října v Lounech. Na místním velodromu a jeho okolí zorganizoval pořadatel TJ Stadion Louny Národní závod pro kategorie žáci, kadeti, kadetky a junioři Český pohár Masters. V kategorii kadetek (kadetky + starší žákyně) dojela Adéla Foltýnová na 14. místě.

www.cyklokros.cz


TOI TOI CUP 2016 (Mladá Boleslav)

V sobotu 8. října se jel třetí závod seriálu v cyklokrosu v Parku Štěpánka v Mladé Boleslavi. Na start kategorie kadetky (kadetky + žákyně) se postavila Adéla Foltýnová.

Za velké konkurence 41 závodnic obsadila 23.místo.

www.toitoicup.cz


Talent Cup (Skočice)

Skočice, vesnice 2km vzdálená od Přeštic patřila o víkendu 30.září - 1. října cyklistům. V sobotu se jel na místní trati závěrečný závod seriálu Talent Cup, nově s vloženým závodem ve sprintu - Skočický Eliminátor - XCE. Neděle pak patřila MTB biatlonu, rovněž závěrečný závod seriálu. Pořadatelé připravili pro účastníky jedinečný TROJBOJ - tzn. účast v Eliminátoru XCE, samotném závodě XCO a v MTB biatlonu. Na nejlepší v jednotlivých kategoriích čekaly medaile a poháry.

Výsledky: XCE

www.talentcup.cz

Výsledky: MTB biatlon

www.mtbbiatlon.cz

Výsledky: Trojboj IDEAX GRANDE FINÁLE VÍKEND

U9ž 5. místo Sára Vítková U13m 2. místo Dominik Walzer Ž19 2. místo Jana Vítková

www.talentcup.cz


Mistrovství republiky dvojic a družstev (Březnice)

Poslední silniční závod se jel v Březnici ve středu 28. září. Jediným zástupcem z našeho klubu byla Šárka Křikavová, která spolu se svojí bývalou parťačkou z klubu Adélou Holubovou (dnes MS Bike Academy Racing) obsadily ve dvojicích 5.místo.

www.cyklovysledky.cz

Becker Cup 2016 (Čerchov)

V neděli 25. září byl závěrečným závodem ukončen seriál Becker Cup 2016. Hromadný závod na vrch-rozhlednu Čerchov odstartoval v Peci ve 14.00 hod. Na všechny čekal výjezd s převýšením 541 m a dlouhý 10,7km. Nejrychlejší čas a zároveň nový rekord zajel Lukáš Kobes z pořádajícího klubu Velosport Domažlice -00.29.59.

Výsledky:

U11m dodatečně vložená kategorie - nebylo započítáno do celkového hodnocení seriálu

www.palmtb.cz

Slavnostní vyhlášení nejlepších v jednotlivých kategoriích, nejlepších týmů a klubů proběhne 4. prosince v Chrástu u Plzně.


Český pohár žen a mládeže 2016 (Židovnice)

Silniční závod - memoriál J.Menharta a L. Hellera se jel v sobotu 24.září v Židovnici u Roudnice nad Labem.

Výsledky:

Žákyně 12. místo Šárka Křikavová

www.cyklovysledky.cz


Pražský MTB pohár (Praha - Libuš)

Předposlední závod seriálu se jel v neděli 18.září na libušské bikové trati. Z našeho klubu se na start postavil David Kamien a bojoval po celý závod. Mezi velkou konkurencí vybojoval krásné 3.místo.

www.prazskymtb.cz


MTB Biatlon (Hradčany)

V sobotu 17. září uspořádali sportovní nadšenci z Hradčan další závod v biatlonu. Pozvání k předání cen pro nejlepší biatlonisty přijala naše reprezentantka v biatlonu Lucie Charvátová. Lucie po celou dobu odpovídala na dotazy dětí, ale i dospělých, s ochotou se nechala fotografovat a rozdávala podpisy.

Výsledky:

http://www.mtbbiatlon.cz/

Talent Cup (Dolní Lukavice)

V pátek 16.září se jel předposlední závod seriálu v Dolních Lukavicích. Do zámeckého parku zavítalo 170 mladých závodníků do 15 let. Po závodě bylo pro děti připraveno občerstvení v podobě čerstvého ovoce. Za výkon byly děti odměněny hrnečky s potiskem Dolních Lukavic, nejlepší tři pak dostali medaile a dárkové tašky.

Výsledky:

http://www.talentcup.cz/


Bikeclinic Cup (Plzeň)

V neděli 11.září zavítal do Plzně již podruhé v tomto roce cyklistický seriál Bikeclinic Cup. Devátý závod seriálu se jel v plzeňském areálu SK Rapid na Doubravce. Každý závodník absolvoval 2 rozjížďky a výsledné časy pak stanovily vítěze jednotlivých kategorií.

Výsledky:

http://www.bikeclinicup.cz/

http://www.sportsoft.cz/


Kolo pro život (Zadov)

Šumavský MTB maraton České spořitelny se jel 30. července na Zadově.

Výsledky:

Žákyně 8-9 let 3. místo Anděla Křikavová

Žákaně 12-13 let 2. místo Šárka Křikavová

Trasa B muži 50-59 let 15. místo Pavel Křikava

http://www.kolopro.cz/

Kralovický Spoke maraton

13.ročník maratonu se konal v 27.srpna v Kralovicích

Výsledky:

Trasa 22km KŽ 10 1. místo Šárka Křikavová

Trasa 67km DM 50 3. místo Pavel Křikava

Kolo pro život - Birell Plzeňská MTB 50 (Plzeň)

Plzeň v sobotu 3.září patřila malým a velkým cyklistům. Seriál Kolo pro život se přesunul do západočeské metropole. Zázemí závodu byl jako v loni v areálu pod OC Plaza. Na start dětských závodů se postavilo přes 250 začínajících, ale i zkušených dětí. Start závodu na 35 a 50 km byl z Náměstí Republiky. Fitness jízda vystartovala z areálu.

výsledky:

www.kolopro.cz www.sportsoft.cz

MČR dráhová cyklistika (Brno)

O víkendu 2.-4. září se na velodromu v Brně konalo MČR v dráhové cyklistice

Výsledky:

Stíhací závod družstev :

3.místo Šárka Křikavová, Adéla Holubová, Nikol Soustružníková


Přebor Plzeňského kraje (Stupno)

V neděli 28. srpna se jel ve Stupně přebor PK. Závodilo se na technických hravých tratích. Pozvání na tento závod přijali i naši olympionici Ondra Cink a Jan Škarnitzl.

Výsledky:

www.authorteam.cz

Manitou Železné hory České spořitelny (Kolo pro život)

V sobotu 20.8. pokračoval seriál kolo pro život v Chrudimi.

Výsledky:

8-9 let dívky 4 . místo Andělka Křikavová

Trasa B 50-59 let 12. místo Pavel Křikava

http://www.kolopro.cz/


Talent Cup (Horšice)

V sobotu 20. srpna se v obci Horšice,nedaleko Přeštic, uskutečnil již 3. ročník jedinečné dvoukolové časovky do vrchu. Tato časovka se započítává jako 7. závod do seriálu horských kol.

Výsledky:

http://www.talentcup.cz/


Turné 4 drah 3.

V úterý 16. srpna se na dráze v Prostějově uskutečnil třetí díl Turné 4 drah. V Prostějově byly na závodníky, připraveny dvě disciplíny, bodovačka a vylučovačka, akorát mladším žákyním daly vylučovačku a prvenství.

Výsledky:

Ml. žákyně 2. místo Adéla Foltýnová

Žákyně + kadetky 6. místo Šárka Křikavová

Turné 4 drah 4.

Ve středu 17.8. pokračoval poslední díl Turné čtyř drah, jelo se v Brně na místní polokryté betonové dráze. Tentokrát spojily ml. žačky+ st. žačky+ kadetky, ale disciplíny se skoro nezměnily jely se dvě bodovačky. Výsledky: Žákyně + kadetky 7. místo Adéla Foltýnová

8. místo Šárka Křikavová

Karlovarský AM bikemaraton České spořitelny (Kolo pro život)

V sobotu 13. srpna se tradičně odstartovalo kolo pro život v Karlových varech.

Výsledky:

12-13 let dívky 2. místo Šárka Křikavová

8-9 let dívky 3. místo Andělka Křikavová

Trasa B 50-59 let 10. místo Pavel Křikava

www.kolopro.cz

Talent Cup (Hradčany) V sobotu 13. srpna se v Hradčanech u Chlumčan konal již šestý díl seriálu Talent Cup. Předpověď se tvářila, že nebude pršet, takže nás černé, vodou nasáklé, mraky vystrašili.... Naštěstí ani nekáplo, a odpoledne vysvitlo i sluníčko. Teplota - příjemná 24 stupňů celsia. Výsledky:

www.talentcup.cz


Mistrovství České republiky 2016 - silniční cyklistika

Jediným zástupcem na MČR v silniční cyklistice byla v kategorii žákyně starší Šárka Křikavová. Ve čtvrtek 28.července byla na programu časovka, start a cíl v středočeské obci Sedlčany. Šárka obsadila 14.místo.

V neděli 31.července následoval závod na 4 okruhy. V okolí obce Kamýk nad Vltavou musely zdolat starší žákyně. Celkem 50 km, Šárka dojela na 16.místě

www.cyklovysledky.cz


ČP XCO, XCE Pec pod Sněžkou

Strabag Český pohár horských kol pokračoval o víkendu 16.-17.července v Peci pod Sněžkou. Pořadatelé připravili dosud nejtěžší trať. Hned od startu na všechny čekal prudký, přibližně 400m, dlouhý výjezd. Poté následoval sjezd, doplněný umělým skokem. Trať dále pokračovala technickými pasážemi v lese ( překážky z klád, kořeny, kameny..)

Výsledky:

XCE (sprinty eliminátor)

žáci (2002-2005) z kvalifikace postoupil mezi nejlepších 16 David Kamien, konečné umístění 13. místo

žákyně (2002-2005) z kvalifikace postoupila mezi nejlepších 16 Šárka Křikavová, konečné umístění 11. místo.

Z kvalifikace se nepodařilo postoupit mezi první 16 Adéle Foltýnové, konečné umístění 23.místo

XCO

Žákyně I. (2004-2005) Adéla Foltýnová 12. místo

Žáci II. (2002-2003) David Kamien 25. místo

Žákyně II. (2002-2203) Šárka Křikavová 19. místo

www.sportsoft.cz

Příští víkend 23.-24.července se jede poslední díl ČP v Bedřichově v Jizerských horách, které je zároveň i Mistrovstvím ČR.

Talent Cup (Řenče)

Neděle 26. června

Výsledky:

www.talentcup.cz

Další závod 13.srpna Hradčany


Becker Cup 2016 (Klatovy)

Seriál zavítal v sobotu 25. června do Klatov. Dopolední program, závod dospělých, provázelo dusno a teploty okolo 30 °C. Přes poledne se zatáhlo, začalo bouřit a nad Křesťanským vrchem začalo silně pršet. Všechny dětské kategorie, vyjma kategorie starších žáků a žákyň, tak doprovázel déšť, později i kroupy. Trať se proměnila v blátivé koryto, všechno plavalo. Přesto se všichni malý závodníci postavili na start a odjeli svůj závod.

Výsledky:

Umístění v klubu po 8 závodě: 3.místo

Pro děti mladší 11 let seriál skončil, ostatní čeká závod do vrchu 25. září na Čerchov

www.pal-mtb.cz Další závod 25.června v Klatovech

www.pal-mtb.czBecker Cup 2016 (Přeštice)

Seriál pokračoval v sobotu 18. června závodem v Přešticích. Velká cena města Přeštice byla zároveň Mistrovstvím PLK. Nejlepší v každé kategorii byli odměněni dresem mistra PLK. Z našeho klubu se stal mistrem v kategorii U11m Šimon Brabec. Výsledky: