top of page

Cyklistický rok 2017

Informace ze závodů:Mistrovství České republiky v dráhové cyklistice 2017 - OMNIUM O víkendu 16.-17.12. se v pražském Velodromu Motol konalo MČR v dráhové cyklistice. Závodilo se ve 4 disciplínách: sratch, prvenství, vylučovačka a bodovačka. V sobotu závodili o titul muži, ženy, junioři a juniorky. Neděle patřila žákům a kadetům. Náš klub reprezentovaly Adéla Foltýnová (žákyně starší) a Šárka Křikavová (kadetka). Adéla, která se vrátila k závodění po 2 měsících (zlomenina ruky), se umístila ve své kategorii na 3. místě, Šárka obsadila 6.místo. www.cyklovysledky.cz


TOI TOI CUP 2017 - cyklokros (Jabkenice, 7.10. 2017) Výsledky:

kadetky 2002 a mladší    17.místo Adéla Foltýnová


TALENT CUP 2017 (Skočice, 1.10. 2017) Výsledky:


TOI TOI CUP 2017 - cyklokros (Veselí nad Lužnicí, 1.10. 2017)

Výsledky:


ČP mládeže a dospělých v silniční cyklistice (Plzeň, 30.9. 2017)

Výsledky:

TOI TOI CUP 2017 (Slaný, 28.9. 2017)

Cyklokrosová sezóna odstartovala závodem ve Slaném. V seriálu TOI TOI CUP je letos 11 závodů pro mládežnické kategorie, vrcholem bude 9.prosince MČR, které se pojede v Kolíně. Na start kategorie kadetky + žačky, holky nar. 2002 a mladší, se postavilo 45 závodnic. Ve velké konkurenci vybojovala  Adéla Foltýnová 12.místo. Seriál pokračuje tuto neděli 1.října ve Veselí n. Lužnicí.


Pražský MTB pohár 2017 (Kbely, 4.9. 2017)

Výsledky:


PAL CUP ( Pec pod Čerchovem 24.9. 2017) - časovka do vrchu

výsledky:


TALENT CUP  (Snopoušovy u Přeštic, 22.9. 2017) Výsledky :


Pražský PTB pohár (Libuš, 17.9. 2017)

Výsledky:


TALENT CUP  (Hradčany, 16.9. 2017) Výsledky:


Horská kola (Stupno, 2.-3. 9. 2017)

2.9.2017 Přebor Plzeňského kraje tříčlenných štafet

Výsledky:

štafety Š10     2.místo BIKE CLUB MĚSTO TOUŠKOV - Šimon Brabec, Petr Zeman, Sára Vítková

štafety Š15     2.místo AUTHOR STUPNO - TOUŠKOV TEAM - Daniel Groh, Max Kerl, Adéla Foltýnová

3.9.2017 Velká cena BORGES

Výsledky:


TALENT CUP  (Blovice, 19.8. 2017)

Výsledky:


PAL CUP (Dýšina, 5.8. 2017)

Předposlední závod seriálu se jel v Dýšiné u Plzně. Časovka na 12,5 km, 6,5 km a 2,5 km se jela v areálu a v blízkém okolí Golf Resort Dýšina.

Výsledky:Mistrovství ČR v dráhové cyklistice (Prostějov, 28.7. - 30.7. 2017 )

Od pátku do neděle byl  prostějovský velodromu dějištěm MČR v dráhové cyklistice mládeže, juniorů a žen. Závodilo se v disciplínách - stíhací závod jednotlivců, bodovací závod, sratch a stíhací závod družstev. Náš klub reprezentovala Šárka Křikavová s Adélou Foltýnovou v kategorii žákyň starších. Adéla po velkém finiši získala bronzovou medaili ve sratchi.

Výsledky:

Stíhací závod družstev jeli společně žákyně a kadetky - smíšené družstvo ve složení Adéla Foltýnová, Šárka Křikavová,  Míša Mitrychová (Kola BBM), Hana Šindelářová (Jaroslav Kulhavý Cycling Team) odsadilo 4.místo


Kolo pro život 2017 (Zadov, 29.7. 2017)

Šumavský MTB maraton České spořitelny se jel o uplynulém víkendu na šumavském Zadově. V dětských kategoriích jsme měli zastoupení: Andělka, Sára a Nelča. Na start dlouhé trati se postavil Pavel Křikava.

Výsledky:


Mistrovství ČR MTB  a finále ČP  MTB  2017 (Brno, 21.7. - 23.7. 2017) 6. závod seriálu, který byl zároveň MČR  se jel předposlední červencový víkend v Brně - Pisárkách. Závodilo se na městském okruhu, kde nechyběly technické pasáže - rock garden, rock an roll, paralelní sjezd s přírodními překážkami, fyzicky náročné výjezdy. Po celý víkend přálo počasí. Mistrovství bylo zahájeno již v pátek štafetami dospělých, pokračoval v sobotu závodemMINIME MTB cup a MČR MTB ELIMINÁTOR. V neděli víkend vyvrcholil MČR Cross Country.  Výsledky XCE:

Výsledky XCO:

Výsledky MINIME:


Mistrovství ČR mládeže v silniční cyklistice  (Hodkovice nad Mohelkou, 13.7.-15.7. 2017)

Výsledky žákyně:


LODM 2017 (Brno) Od 24. června do 28. června proběhla v Brně Letní olympiáda děti a mládeže. Pořadatelem VIII.her byl Jihomoravský kraj. Úspěšné reprezentování mají za sebou cyklisti Plzeňského kraje. O co nejlepší umístění bojovali Matyáš Fiala (Klatovy, ČEZ Tábor), Štěpán Krula (Plzeň, MS bike academy racing), Adéla Foltýnová  (Město Touškov, BIKE CLUB Město Touškov), Simona Spěšná  (Plzeň, MS bike academy racing), David Kamien (Město Touškov, BIKE CLUB Město Touškov), Adam Hofmeister (Plzeň, SK Petřín), Adéla Holubová (Město Touškov, MS bike academy racing), Nikol Soutružníková (Plzeň, MS bike academy racing).  Soutěžilo se v závodě crosscountry a 4 dráhových disciplínách. Výsledky: Matyáš Fiala: MTB 1.místo,                           dráha - sratch 3.místo, stíhací závod 1.místo, 200m letmý start 1.místo, 500 m pevný start 1.místo Štěpán Krula: MTB 5.místo,                           dráha - sratch 6.místo, stíhací závod 2.místo, 200m letmý start 19.místo, 500 m pevný start 12.místo Adéla Foltýnová: MTB 10.místo,                           dráha - sratch 5.místo, stíhací závod 5.místo, 200m letmý start 7.místo, 500 m pevný start 13.místo Simona Spěšná: MTB 5.místo,                           dráha - sratch 3.místo, stíhací závod 9.místo, 200m letmý start 13.místo, 500 m pevný start 10.místo David Kamien: MTB 22.místo,                           dráha - sratch 22.místo, stíhací závod 19.místo, 200m letmý start 20.místo, 500 m pevný start 22.místo Adam Hofmeister: MTB 23.místo,                           dráha - sratch 14.místo, stíhací závod 11.místo, 200m letmý start 25.místo, 500 m pevný start 18.místo Adéla Holubová: MTB 4.místo,                           dráha - sratch 7.místo, stíhací závod 7.místo, 200m letmý start 5.místo, 500 m pevný start 7.místo Nikol Soustružníková: MTB 1.místo,                           dráha - sratch 2.místo, stíhací závod 4.místo, 200m letmý start 1.místo, 500 m pevný start 1.místo Cyklisté Plzeňského kraje byli nejúspěšnější za všech krajů. www.lodm.olympic.cz


Junior PAL CUP (Přeštice, 24.6. 2017)

za velmi slunného a teplého počasí pokračoval seriál Velkou cenou města Přeštice. Tentokrát vypsáno pouze pro dětské kategorie. Městské kritérium přivítalo více než 100 mladých bikerů.

Výsledky:


ČP XCE, XCO MTB 2017 (Bedřichov, 17.6. - 18.6. 2017) Výsledky XCE:

Výsledky XCO:

Výsledky minime:


PAL CUP (10.6. 2017, Přeštice - Prior)

V sobotu 10.června se poprvé jel Pal Cup na Prioru za Přešticemi. Teplý letní den přivítal do této lokality 160 bikerů. Organizátoři připravili trať, která vedla místním bikeparkem u Houbičky. Pro nejlepší 3 z každé kategorie čekaly v cíli krásné medaile a poháry.

Výsledky:ČP XCE, XCO  MTB 2017 (3 - 4.6. 2017, Zádov) Čtvrtým dílem  pokračoval celorepublikový závod horských kol na Zadově. Harmonogram stejný jako na předcházejícím - sobota ČP minime, XCE sprinty eliminátor. Neděle patřila hlavnímu závodu XCO. Na šumavský Zadov se seriál vrátil po třech letech. Místní pořadatelé připravili tratě v okolí běžeckého areálu, nechyběly technické pasáže, prudké kořenité sjezdy a výjezdy. V cíli bylo pro každého zavodníka připraveno občerstvení. O bezpečnost se po celou dobu závodu starala Horská služba. V sobotních sprintech z kvalifikace postoupily Šárka Křikavová a Adéla Foltýnová. Adéla pak nepostoupila z rozjížďky, Šárka svoji účast ukončila v semifinále.

Výsledky:


PAL CUP 2017  ( Železná Ruda, 3.5. 2017) Lesní areál Belveder byl v sobotu dějištěm dalšího dílu seriálu. Po dlouhé době se závodilo za slunečného, teplého počasí.Jelo se na zimních běžeckých tratích, cesty  byly dostatečně široké. Pořadatel připravil na trati pár odboček s technickými prvky. Výsledky:


Bikeclinik Cup 2017 (Praha - Hostivař, 28.5. 2017) Druhý závod seriálu se jel v neděli 28. května v Praze-Hostivaři v přírodním parku nedaleko přehrady (vodní nádrž Hostivař) Výsledky:


Author Král Šumavy MTB 2017 (Klatovy, 27.5. 2017) 

24. ročník  maratonu (Memorial Františka Šraita) odstartoval v sobotu 27. května z klatovského náměstí. Závod byl součástí série BIKE MrathonMan Europe a Author marathon tour 2017, též ČP XCM Strabag 2017. Tratě dlouhé 49km, 70km a 105 km zavedli závodníky do krásné přírody Šumavy. Na start krátké tratě se postavili Šimon Polívka, Dominik Walzer, Šárka Křikavová a Adéla Foltýnová. O výsledcích rozhodly závěrečné metry.

Výsledky:


PAL CUP 2017  (21.5. 2017 Domažlice) Výsledky:


MTB Biatlon  2017 (20.5. 2017 Domažlice)

Výsledky:


Talent Cup 2017 (Švihov 14.5. 2017)

V neděli ve Švihově odstartoval čtvrtý ročník seriálu Talent Cup, který pořádá mikroregion Přešticko. Závody se konaly u vodního hradu Švihov. Závodníci otestovali své fyzické síly. Během závodu museli zvládnout přejezd potoku, ale také dlouhou nesmírně unavující louku.

Výsledky:

Další díl seriálu pokračuje: 24.6. na Prioru u Přeštic

ČP XCO, XCE (Pec pod Sněžkou 13-14.5. 2017)

Třetím víkendem v květnu pokračoval třetí díl Strabag Českého poháru v Peci pod Sněžkou, který byl zároveň tím nejtechničtějším závodem seriálu. V sobotu se jely závody Minime, Eliminátor a vložené MČR výjezd do vrchu dospělých. První den si na rozblácené trati vyjela Šárka Křikavová 4. místo a David Kamien 10.místo v XCE. V neděli čekala na všechny závodníky rozbahněná trať, na které nechyběly prudké výjezdy, technické sjezdy, klády, skalky a skok.

Výsledky ČP Minime:

Výsledky XCO:


PAL CUP 2017 (Rakovník 7.5. 2017) Další závod seriálu se jel v Rakovníku. Závod se konal opět v lokalitě Jílák u kynologického cvičiště. Oproti loňskému závodu se tentokrát okruhy jely opačným směrem, co se nezměnilo -  start na louce. Výsledky:  


MTB Biatlon (Chrást u Plzně 1.5. 2017)

Výsledky:


PAL CUP 2017 (Chrást u Plzně) Seriál Plzeňské amatérské ligy horských kol pokračoval závodem v Chrástu u Plzně.Vodácký kemp u Berounky tentokrát nepatřil vodákům, ale bikerům. Po chladných dnech v neděli vysvitlo  slunce a udělala se teplo.Trať vedla po louce, několikrát protínala místní potok Vlčka, nechyběl výjezd do prudkého kopce a technický sjezd. Výsledky: 

www.pal-mtb.cz Další závod : 7.5.2017 Chrást u Plzně


Pražský MTB pohár (Beckov 30.4. 2017)

Výsledky:

Bikeclinic Cup 2017 (Praha Točná, 29.4. 2017)

Výsledky:

ČP XC MTB 2017 (Praha, 22.-23.4.) Český pohár horských kol pokračoval o víkendu v Praze - Řepích. Trať vedla místním  lesoparkem, po louce, byla plná technicky náročných pasáží, výjezdů, sjezdů a skoků. Po sobotním dešti mokrá,  těžká. Program, který je pro letošní rok, stejný na všech závodech. Sobota - dopoledne ČP Minime, odpoledne ČP XCE - sprinty. Neděle hlavní závod XCO. V sobotu z kvalifikace sprintů postoupila mezi 16 nejlepších  Šárka Křikavová a Adéla Foltýnová. Šárka se probojovala až do finále, kde vybojovala krásné 4. místo,  Adéla obsadila 14. místo. Výsledky ČP XCO:

Výsledky ČP Minime:


ČP XC MTB 2017 (Kutná Hora, 15-16.4.)

Úvodní závod Českého poháru horských kol se jel o víkendu v královském městě Kutná Hora. Závod s mezinárodní účastí byl rozložen do dvou dnů. Sobotní dopoledne patřilo nejmenším ČP MTB Minime, odpoledne byly na programu sprinty XCE. Hlavní závod cross-country XCO se jel v neděli. Hlavní, 3800 m dlouhá, trať vedla po asfaltovém povrchu (startovní a cílová rovinka), po lesních pěšinách, nechyběly výjezdy,  sjezdy, rock garden. Zkrácená trať pro žáky a žákyně měřila 2200 m. Z kvalifikace sprintů postoupila mezi 16 nejlepších Šárka Křikavová a v konečném pořadí obsadila 9.místo.

Výsledky ČP XCO:


Pražský MTB pohár 2017 (19.3. 2017)

Pražský MTB pohár odstartoval sezónu bikerům v neděli 1. března závodem v Praze - Řepích. Závod se jel v místním lesoparku sousedícím s bikrosovým okruhem. Po nočním dešti byla celá trať těžká, blátivá. Na start letošních prvních závodů se postavili 3 naši závodníci: Sára, Nela a David

Výsledky:

3 zobrazení
Zpět
bottom of page