top of page

Cyklistický rok 2018

Informace ze závodů:

TOI TOI CUP 2018 (1.12. Třebíč, 8.12. Jabkenice)

Do finále se blíží cyklokrosová sezóna. Poslední dva závody se jely v Třebíči a Jabkenicích. Každý závod byl úplně jiný. Zatímco závod v Třebíči byl mrazivý a na trati všude sníh, v Jabkenicích se závodilo na blátě  a při teplotě nad bodem mrazu. V Třebíči potkaly Adélku v posledním kole technické problémy, které ji odsunuly z 6.místa  (na dosah 5.místo) na 19.místo. V Jabkenicích pak opět umístění v Top 10. Finále cyklokrosové sezóny bude tuto sobotu, kdy se jede v Mladé Boleslavi poslední závod seriálu, který je zároveň MČR 2019

Výsledky Třebíč:

Výsledky Jabkenice:

MAXBIKE MISTROVSTVÍ PLANETY - VELKÁ CENA HL. MĚSTA PRAHA - velodrom Praha Motol

O víkendu 17. a 18 listopadu proběhlo v krytém velodromu v Motole MČR  dráhových disciplíných a ČP mládeže 2018. Soutěžilo se ve všech kategoriích, od žáků po ženy a muže. V sobotu bylo na programu MČR ve vylučovačce všech kategorií, MČR omnium juniorky a ženy, MČR bodovačka + omnium muži. V neděli pokračoval program ČP v olympijském omniu (scratch, prvenství, vylučovka, bodovačka)

Výsledky:TALENT CUP, MTB BIATLON CUP - celkové umístění 2018

V sobotu 17. listopadu proběhlo v Přešticích slavnostní ukončení seriálu Přešticka Talent Cup a krajského seriálu Biatlon Cup 2018. Slavnostní vyhlášení se ujali pořadatelé z Přeštic. Na nejlepší čekali krásné ceny, na vítěze jednotlivých kategorií mistrovské dresy. Celý večer panovala pohodová nálada, pro malé děti byli připraveny soutěže.

Výsledky TALENT CUP 2018:

Výsledky MTB BIATLON CUP 2018:

Výsledky střelců junior:   8.místo   Sára Vítková   75%   9.místo   Nela Vítková    72% 10.místo   Jan Košťálek   80% 24.místo   Zdeněk Touth   50% Výsledky střelby ostatní- bez opěry: 26.místo   Robert Košťálek   50% 31.místo   František Košťálek   37% 33.místo   Jana Vítková    42% 50.místo   Martina Košťálková   43% Výsledky RODINA 2 (máma + 2 děti): 1. místo   Vítkojc Výsledky TEAMY: 3. místo   Bike Club Město Touškov www.mtbbiatlon.cz

PAL CUP 2018 - celkové umístění

V neděli 4. listopadu proběhlo v lidovém domě v Chrástu u Plzně slavnostní vyhlášení seriálu PAL Cup za rok 2018. Moderování se ujal Ondřej Paur. Ceny předával patron seriálu Ondřej Cink spolu s ředitel seriálu Jaroslavem Rybou. Pro nejlepší byly připraveny plakety a diplomy. Závodníci, kteří měli 100% účast v seriálu, byli odměněny fotoknihou s momentkami ze závodů. V 18.ročníku Plzeňské amatérské ligy horských kol  se letos odjelo 8 závodů. Seriál začínal v dubnu závodem v Touškově, poslední závod se jel v září - časovka do vrchu na Čerchov.  

Celkové umístění za rok 2018:

TOI TOI Cup 2018 (Kolín 10.11., Čáslav 11.11. 2018) Seriál pokračoval o víkendu v Kolíně a v Čáslavi. V Kolíně se jelo na tradiční trati v Borkách. Na trati dlouhé  2900 m byly tři písečné pláže, umělé překážky a nekonečně dlouhé roviny. Závod, z mezinárodní účastí zařazen do kategorie C1, přilákal na start i naši nejlepší cyklokrosařku Kateřinu Nash. Nedělní závod v Čáslavi se jel v lesoparku vodrant na okraji města. Na trati byly krátké i dlouhé výjezdy, sjezdy, technické pasáže a nechyběly umělé překážky, které z celého pole, jako jediná, překonávala skokem naše závodnice Adéla Foltýnová. Výsledky Kolín:

Výsledky Čáslav:TOI TOI Cup 2018 (Slaný 27.10., Louny 28.10. 2018)

Poslední víkend v říjnu se závodilo ve  Slaném a v Lounech. Ve Slaném se jelo na plochodrážním stadionu a v jeho okolí, nově pořadatel přidal 14 schodů, nechyběly umělé překážky a sjezd za tribunou. V Lounech se startovalo na místním velodromu, poté trať pokračovalo do nedalekého lesíka a zpět na velodrom.

Výsledky Slaný:

Výsledky Louny:TOI TOI Cup 2018 (Hlinsko 6.10. 2018, Rýmařov 7.10. 2018)

Seriál pokračoval o víkendu v Hlinsku a Rýmařově. Část tratě v Hlinsku vedla lesem, kde byly prudké výjezdy a sjezdy,  měkký prašný povrch, část po travnatém povrchu okolo místního fotbalového hřiště, startovní a cílová rovinka byla na asfaltu. V Rýmařově se jelo ve sportovního areálu Flemda, který v zimě slouži běžkařům, nechyběly překážky a výběh schodů. V Hlinsku se  Adélka potýkala s technickými problémy, skončila ve druhé desítce. V neděli svým výkonem skončila v top 10. Výsledky kadeti:

Hlinsko16. místoAdéla FoltýnováRýmařov  7. místoAdéla Foltýnová

Talent Cup (Skočice, 6.10 2018)

Poslední díl seriálu Talent cup za rok 2018 se konal ve Skočicích u Přeštic a naši závodníci si vedli velice dobře.

Výsledky:PAL CUP 2018 (30.9.2018 Čerchov)

Poslední závodem seriálu byla tradičně časovka na vrchol Čerchova u Domažlic. Krásné počasí, krásné prostředí a na vrcholu krásný rozhled do Čech i do Německa, pro všechny závodníky za odměnu občerstvení a návštěva rozhledny na vrcholu, taková byla sportovní neděle o tomto víkendu. Závod byl určený pro mladší žáky a starší. Na trati byli vidět, ale i mladší závodníci. Nejmladším účastníkem byla Nelča Vítková z našeho oddílu.

Výsledky:


Slavnostní vyhlášení seriálu proběhne 4.11.2018 v kulturním domě se Stupně

TOI TOI Cup 2018 (Ostrava 29.9.2018)

Další  zastavení seriálu bylo v Ostravě. Oproti loňskému roku se jelo v nové lokalitě v Pustkovci. Po nočním dešti byla trať mokrá a v některých místech i blátivá.  Vysledky:


TOI TOI Cup 2018 (Uničov 28.9.2018) Na svátek Sv. Václava odstartoval 12.ročník cyklokrosového seriálu TOI TOI Cup 2018. Úvodní závod v Uničově s mezinárodní účastí přivítal velký počet závodníků. V kategorii kadetek se na start postavila z našeho klubu Adélka Foltýnová a na začátku sezónu dojela v TOP 10. výsledky:


Pražský MTB pohár  (Zličín 23.9.2018)

Ve Zličínském Bike Parku se jel finálový závod seriálu pro děti a žactvo. Rychlá, technická trať přilákala na start velký počet závodníků.

výsledky


6.ČP Židovice  22.9.2018 (silnice)

Poslední silniční pohár se jel v Židovicích u Roudnice n.L. Délka  okruhu byla 9 km. Pro starší žákyně to znamenalo tři 9 km okruhy. Holky sváděly souboje nejen se sebou, ale i s velkým větrem.

výsledky:


TALENT CUP XCO (Dolní Lukavice - Snopoušovy 21.9.2018)

Seriál zavítal do obce Snopoušovy nedaleko Přeštic. Páteční závod měl svůj start a cíl u Snopoušovské hospody, kde proběhlo i vyhlášení výseldků zívodu. Od startu trať vedla do místního lesa, kde čekalo závodníky dlouhé stoupaní, dále průjezd k louce a rychlý sjezd k cíli.

výsledky:

Poslední závod seriálu se jede příští ve Skočicích 5.-6.10.2018

Cyklokros Beckov (Klíčany 19.9.2018)

Cyklokrosová sezóna se blíží. První závod TOI TOI CUPu 2018 startuje již 28.9.2018 v UničověPořadatelé z T.J.Sokol Veltěž připravili v Klíčanech nedaleko Prahy cyklokrosové závody pro všechny věkové kategorie. Všichni tak mohli vyzkoušet, zda jsou dobře připraveni na novou sezónu. Na start se postavilo velký počet závodníků od žactva po dospělé. Mezi nimi i Adéla Foltýnová z našeho klubu.

Výsledky:

Giant liga Město Touškov (14.9.2018)

V pátek se u nás jel závod pro děti do 14 let. Jelo se tzv. "Touškovské kritérium" kolem hřiště. Za nás byla 100% účast a naše dětičky předvedly velice pěkné výkony.

Výsledky:Talent Cup Hradčany(15.9.218)

Další díl TC se jel v Hradčanech u Přeštic. Závody mikroregionu Přeštice jsou pro děti do 14 let. V Hradčanech na závodníky čekala hezká lesní trať plná zatáček. Naši mladí závodníci si s ní poradili velice dobře.

Výsledky:Pražský pohár Libuš (16.9.2018)

Předposlední zastávkou PP byla Libuš. Závodilo se v lesním parku, kde byl namotaný kilometrový okruh s technickými sekcemi.

Výsledky:

www.prazskymtbpohar.czMTB Biatlon Hradčany(16.9.2018)

Po Talentu hostily Hradčany i další díl MTB biatlonu. Závod, kde se jezdí na kole a střílí. Závodníci musí zdolat 3 okruhy na kole a 2 střelby.

Výsledky:MTB BIATLON 2018 (Chrást u Plzně 9.9.2018)

Výsledky:5. ČP Hodkovice n. M. - silnice  (9.9.2018)

Výsledky:PAL CUP 2018 (Újezd u sv. Kříže, 8.9 2018)

Výsledky:


PAL CUP 2018 ( STUPNO ) 19.8.2018

V neděli pokračoval seriál ve Stupně u Břas. Pro malý a velký závodníky byla připravena technická trať v okolí areálu TJ Sokol Stupno. Pozvánku na závody přijali i naši přední bikeři. Mezi nimi i Ondřej Cink, patron seriálu Pal Cup 2018.

Výsledky:

www.pal.cup.cz MČR  v dráhové cyklistice Velodrom Třebešín Praha 27.-29.7.2018

O minulém víkendu se jelo MČR ve vytrvalostních disciplínách na dráze. Dějištěm mistrovství byl pražský velodrom Třebešín. Mistrovského závodu se zúčastnila Adélka Foltýnová a mezi dráhaři se naše bikerka rozhodně neztratila a ukázala svoji sílu.

Výsledky:

Stíhací závod družstev           2. místo                                                       (Adéla Foltýnová, Nikola Soustružníková - RKCA  Plzeň, Tereza Prošková, Barbora Parmová - obě TJ Stadion Louny)

Český MTB 2018 - celkové výsledky

Výsledky: ČP minime

ČP XCOMČR (Pec pod Snežkou)

Výsledky: ČP minime

ČP XCOČP XCO MTB (Zadov 16-17.6. 2018)

Na Šumavském Zadově se konal čtvrtý díl Českého poháru 2018. Na trati si každý našel své, ať výjezd sjezdovky nebo dvojáče, tak i další technické sekce. Průběžně jako  klub se nacházíme na pěkném 16. místě a to zásluhou čtvrtého místa Petra Zemana, devatenáctého místa Šimona Brabce a  a zatím průběžně třetí Adély Foltýnové v celkovém hodnocení poháru. Velké zastoupení a úspěchy máme i v poháru nejmenších. Před námi je ještě závod v Bedřichově a finálový závod v Peci pod Sněžkou, který se jede jako MČR 2018.

Výsledky: ČP minime

ČP XCO

PAL CUP (Homolka)  9.6.2018

Mistrovský závod se jel v sobotu v Plzni  Na Homolce. Pořadatel připravil trať v místním lesoparku. Trať fyzicky náročná, s mnoha výjezdy a sjezdy dala bikerům pořádně zabrat.

Pro vítěze každé kategorie byl připraven mistrovský dres.

Výsledky:

Seriál pokračuje 19.8.2018  ve Stupně


ČP XCO MTB Nové Město  na Moravě 2.-3.6. 2018

Svoji premiéru měl seriál o víkendu ve Vysočina Aréně v Novém Městě na Moravě. Na technické a fyzicky náročné trati se týden nazpátek proháněli nejlepší bikeři světa. Nyní si tratě vyzkoušeli i mladí závodníci z našeho klubu.

Výsledky: ČP XCO MTB

ČP mini:

PAL CUP (Domažlice, 20.5.2018) V Domažlicích se jel další závod seriálu. Do lesoparku Škarman zavítali bikeři již po desáté. Krásné teplé počasí přilákalo přes 200 závodníků Výsledky:

http://pal-mtb.cz/index.php Seriál pokračuje 9.5.2018  na Homolce v Plzni


PAL CUP (Rakovník)

Další závod seriálu se jel v Rakovníku. Na prašné technické trati se celý den proháněli dospělí a dětský závodníci.

Oproti loňskému roku se nyní jelo opačných směrem, přibyly technické pasáže-skoky. Na všechny v cíli čekala sladká odměna v podobě malého koláče.

Výsledky:

http://pal-mtb.cz/index.php Seriál pokračuje 21.5.2018  Domažlicích

ČP XCO MTB (Brno 5.-6.5.2018) Seriál pokračoval v Brně. Na trati, kde se příští rok pojede mistrovství Evropy horských kol, se jeldruhý závod Českého poháru  cross country. Okruh dlouhý 4 km byl plný technických prvků, stoupaní a sjezdů s přírodními překážkami. Výsledky: ČP XCO MTB:

ČP minime:TALENT CUP 2018 (6.5. 2018, Švihov)

Další závod seriálu  se jel ve Švihově. Trať okolo vodního hradu Švihov byla připravena nejen pro dětské kategorie, ale i pro dospělé.

Výsledky:

ČP XCO MTB Praha (ŘEPY)

O víkendu 21.-22.dubna 2018 se jel první závod Českého poháru v cross country. Do Řep dorazilo velké množství bikerů a to nejen z České Republiky, ale i ze Slovenska, Polska a Německa.

Sobota patřila nejmenším a  žákům a žákyním I. a II. V neděli se na start postavili kadeti, kadetky, junioři, ženy a muži elite.

Nejpočetnější startovní pole měli žáci I. a II., kdy v každé kategoriích startovalo okolo 100 závodníků. Žákyní okolo 50 závodnic.

výsledky: ČP mini:

ČP XCO MTB:

2.ČP KYJOVSKÉ SLOVÁCKO - silnice

Silniční závod "Na kole regionem Kyjovské Slovácko" se jel o víkendu 14.-15.dubna v Kyjově. Na start se postavila z našeho klubu Adéla Foltýnová. V sobotním kritériu bodovala a obsadila 7.místo. V nedělním závodě na 15 km se umístila na pěkném 6.místě.

TALENT CUP 2018 (Prior Přeštice)

Seriál Mikroregionu Přešticka pokračoval v sobotu 14.dubna na Prioru u Přeštic.

Výsledky:

PAL CUP (EJPOVICE)

Seriál pokračoval v neděli 8.dubna časovkou v Ejpovicích.Závod se přestěhoval z areálu golfového klubu v Dýšiné do Ejpovic do místního autokempu.Trasa závodu vedla okolo vodní nádrže Ejpovice, část přes golfové hřiště.Nejkratší trasa byla dlouhá 2 km, střední 6,5 km, nejdelší 11,5km. 

Výsledky:

Seriál pokračuje 12.5.2018 v Rakovníku

PRAŽSKÝ MTB POHÁR (JENEČ)

Druhý závod seriálu se jel v neděli 8.dubna v Garden parku v Jeneči u Prahy. Pořadatelé připravili členitý okruh dlouhý 4 km. Na trati byly kamenité pasáže, single track, technická pasáž v blízkosti cíle. Mladší kategorie jely zkrácené okruhy.

Výsledky:

PAL CUP (EJPOVICE)

Seriál pokračoval v neděli 8.dubna časovkou v Ejpovicích. Závod se přestěhoval z areálu golfového klubu v Dýšiné do Ejpovic do místního autokempu. Trasa závodu vedla okolo vodní nádrže Ejpovice, část přes golfové hřiště. Nejkratší trasa byla dlouhá 2 km, střední 6,5 km, nejdelší 11,5km. 

Výsledky:

http://pal-mtb.cz/index.php Seriál pokračuje 12.5.2018  Rakovníku

TALENT CUP 2018 (Horšice)

Časovkou do vrchy odstartoval v sobotu 24. března seriál v Horšicích u Přeštic. Závod byl, oproti loňskému roku, posunut mimo obec. Trať byla náročnější, na některých úsecích ležely zbytky sněhu.

Výsledky:


TOMKET Pražský MTB pohár 2018

Úvodní závod seriálu se jel v sobotu na Zličíně. Pěkné počasí a skvěle připravená trať přilákala téměř tři sta závodníků.

Ve velmi početném startovním poli dětských a žákovských kategoriích byly vidět i barvy našeho klubu.

Výsledky:

8 zobrazení1 komentář

1 Comment


Emmett T
Emmett T
Jun 20, 2022

Hello mate grreat blog

Like
Zpět
bottom of page