Dámská čtyřhra

18.5.2019

Jako druhý byl letos na řadě turnaj v dámské čtyřhře. Přihlásilo se pouze sedm dvojic, o to víc ale byla chuť pořádně si zahrát a užít si den, takže jsme v první části hrály ve skupině každá dvojice s každou, tedy každá 6 zápasů a potom si první čtyři dvojice zahrály ještě o poháry. Celkem jsme odehrály 25 zápasů. Dopoledne ještě se zamračenou oblohou a chladnějším počasím, ale od poledne se začalo počasí vylepšovat, až do krásného slunečna, které jsme trochu podcenily a hodně nás to odneslo spáleným tělem. Na příště už budeme připravené a do povinné tenisové výbavy přidáme i opalovací krémy. Zápasy byly velmi vyrovnané a tak měl hlavní rozhodčí Homer plné ruce práce se sčítáním bodů, 3 dvojice skončily se čtyřmi výhrami, 2 dvojice se třemi výhrami a tak došlo na sčítání vyhraných gamů.

Pořadí umístění v 1. části

1. Boháčová - Vanžurová

2. Vojtěchovská - Trsková

3. Bártová - Vicary

4. Rumlová G. - Straková

5. Syrovátková - Rumlová K.

6. Kubíková - Zimmerhacklová

7. Hirth - Hlaváčková

Boj o poháry:

Boháčová, Vanžurová X Rumlová G, Straková 0:6

Vojtěchovská, Trsková X Bártová, Vicary 6:1

O 3.místo

Boháčová, Vanžurová X Bártová, Vicary 6:3

O 1. místo

Vojtěchovská, Trsková X Rumlová G., Straková 6:4

Vítězkami v letošním roce se staly tedy Jitka Vojtěchovská a Jana Trsková.

Pro zajímavost: Vítězná dvojice loni obsadila 3. místo, v roce 2017 byla 1., v roce 2016 byla 3. a v roce 2015 na 4. místě. V pětiletce se jim tedy daří, ale to vlastně nám všem.