top of page

Historie přípravka (2016 - 2017)

Krajské kolo MINI Klatovy 22.1.2017

První Krajské kolo barevného minivolejbalu v roce 2017 se konalo v Klatovech.

Městská hala přivítala 55 družstev ve čtyřech barevných kategoriích. Horský pobyt na krásném slunečném zimním počasí se podepsal nejen na absenci některých hráček, ale dokonce i na zranění. Tentokráte jsme tedy nezasáhli do žluté kategorie, kde jsme v závěru loňského roku slavili výtečné úspěchy.

Ani v ostatních kategoriích oranžové a červené skupině nám nepřálo štěstí a neplánované zranění Žanety nás opět přinutilo k zásahu do soupisem na místě.

V kategorii oranžový minivolejbal nás v operativním složení reprezentovaly za tým A (Linda Hekrová a Ema Vlčková). Tým B již tradičně tvořila dvojice (Karolína Králová; Marie Křížková).

Zkušenému týmu B se tentokráte nedařilo hrát zcela svoji poziční hru, i když se o to hodně snažil. Těsná vítězství ale i prohry o jeden bod nás posunula bohužel na 12 místo z celkových 16 přihlášených družstev. Děvčata si zaslouží pochvalu za téměř bezchybná podání volejbalové nahrávky. Tým A také bojoval s obrovským nasazením, i když to při některých zápasech vypadalo jako souboj generací. Po několika zápasech základní části se týmu A konečně podařilo udržet potřebné základní postavení, ale vzhledem k výškovému handicapu Emičky, byly role obou hráček předem rozděleny. Děvčata si zaslouží obrovskou pochvalu za nasazení. Speciálně Linda za pohyb po hřišti. Konečné 14 místo je rozhodně vzhledem k první zkušenosti Emičky s oranžovým volejbalem dobré umístění.

Do červené skupiny také dopadly operativní změny v soupiskách, a tak se na hřišti prvně sešly dvojce tým A (Valentýna Vlčková; Magdalena Nekolová) a tým B (Nikola Machová a Emma Panýrková). Byla to těžká bitva se bez tréninku přeorientovat na kategorii červený volejbal, který je právem považován za nejvíce obtížnou skupinu. Oba týmy se musely vyrovnávat s menšími dovednostmi vlastního meziodbití. Díky nezařazení tohoto úderu do herní skladby, se na naší části hřiště neskutečně zrychlila hra a to mělo významný vliv na průběh utkání. Tým B se nejvíce obával podání spodním odbitím, neboť v oranžovém volejbalu je dovoleno vhozené podání, ale tyto obavy byly zbytečné. Děvčata se v průběhu prvního zápasu v této disciplíně nabrala velkou jistotu, což je pro budoucí aktivity velká výhoda. Na tréninku se u této čtveřice musíme více zaměřit na výšku, přesnost přihrávek a pohyb pod míč.

I přes počáteční nepříznivé výsledky prvních zápasů se oba týmy svým nasazením posunuly na 11 a 12.místo z celkových 13 družstev.

Věřím, že tuto zkušenost ve vyšší skupině plně zužitkujeme v dalším kole krajského přeboru, kde se věřím vrátíme k našim stabilnějším sestavám a zasáhneme do kategorií, které více odpovídají našim dovednostem.

V kategorii zelený minivolejbal jsme se na tomto turnaji zapojili do soutěže jedním týmem ve složení (Nikol Plecitá, Kristýna Ceplechová; Anna Hynešová). Na rozdíl od posledního kola městského turnaje se děvčata musela smířit s chybějící psychickou podporou na hřišti ze stran mladších žákyní. Bohužel ani jedna z hráček se neujala role lídra týmu, který by svým nasazením ostatní hráčky strhl. Poděkování patří Nikol za jisté podání, které bylo zejména při prvním zápase velkou oporou. Kristýna svoji jistotu v podání dostala bohužel až v dalších utkáních, ale významnou pochvalu si zaslouží za vynikající rozehrávku. U všech hráček již lze sledovat vzestupnou dovednost při použití spodního odbití obouruč, což je rozhodně dobře. Tento úder zbytečně používají i v případě vysokých míčů, a to jim komplikuje přesnost rozehrávky. Anička se musí významně zlepšit na podání. Její úspěšnost je extrémně nízká a to je spojeno samozřejmě s nervozitou. Naši soupeři již zapojují stále častěji horní podání, tak bude nutné držet v tomto směru krok. Zlepšení lze také pozorovat v postavení a vykrytí vlastní poloviny, i když se někdy nechají unést a nestřeží zadní čáru. 11.místo z celkových 14 týmů koresponduje spíše s psychikou než s dovednostmi hráček. Pokud by se dostaly na začátku turnaje rovnou do herní pohody jako při posledním zápase o umístění, tak by mohly i v základních kolech číst v tabulkách ten výborný výsledek 16:5.Městský přebor 7.-8.1.2017

8.1.2017 čtvrté kolo Městského přeboru

Tým A (Ceplechová Kristýna, Hynešová Anna, Kašparová Lenka)

Tým B (Plecitá Nikola, Martínková Kateřina, Špačková Ester)

Na základě zkušeností z druhého kola jsme absenci dvou hráček z jednoho týmu vyřešili promícháním sestav a posilou jedné žákyně do každého týmu. Tento model se osvědčil a přinesl do týmů obrovskou motivaci a hlavně psychickou rovnováhu v týmech. Nezdary v předchozích kolech byly zapomenuty. Chuť hráček byla patrná na všech tvářích, a tak není divu, že se dostavily i vynikající výsledky. Obě naše družstva postupují do skupiny C z obou prvních pozic. Na postupové místo tým A posunuly tři výhry a dvě remízy. Tým B díky pěknému skóre na postup stačily dvě výhry a tři remízy.

Tentokráte musím opravdu pochválit nasazení všech. Naše koncentrace při trénincích na úder „spodní odbití“, individuální cvičení na pohyb pod míč, přinesla ovoce. Výrazné zlepšení „bagru“ bylo vidět u Aničky, Kristýn a Kačky. Niki svojí úspěšnost zlepšila díky odbití prsty, které upřednostňovala na rozdíl od předchozích kol před „bagrem“ při zpracování vysokých míčů. Kristýna a Kačka velice dobře pokrývaly hřiště a již s dobrou úspěšností předvídaly umístění míčů. Pokud si hráčky zautomatizují alespoň některé údery, budou se moci koncentrovat na umístění míče do pole soupeře. Za největší slabinu tohoto kola si dovolím označit podání. Přestože úspěšnost byla až na jednu hráčku vysoká, naše vysoké podání nečinily soupeřkám žádný problém se zpracováním. V tomto směru nás jistě posune nácvik horního podání. Velice děkujeme Lence a Ester za obrovskou pomoc a hlavně za herní pohodu v týmech.Vánoční turnaj 22.12.2016

Poslední čtvrtek před Vánocemi se místo tréninku konal v touškovské hale vánoční turnaj pro hráčky přípravky i žákyň. Hráčky hrály ve smíšených dvojicích jedna žákyně s jednou hráčkou přípravky. Hrál se upravený volejbal, kde každá hráčka měla svá pravidla podle toho, jaký druh volejbalu hraje během sezóny. Každá s holek přinesla na ochutnání vzorek domácího cukroví a od trenérů byl pro ně i pro diváky připraven teplý čaj nebo svařák.

Celá akce proběhla v příjemné, vánoční náladě a všichni si celý turnaj užili. Přišlo i celkem dost fanoušků a za to jsme rádi J. Po dohrání byl pro holky připraven ESO trh (především pro přípravku) a pro žákyně posezení na hřišti. Tam se měly hráčky i najíst, ale bohužel tahle část večera neklapla.

Přes prázdniny mají holky volno a na trénink nastupují až v novém roce a to konkrétně hned v pondělí 2.1.2017

Krásné svátky!Krajské kolo MINI Lokomotiva Plzeň 17.12.2016

17.12.2006 se konalo další kolo Krajského barevného mini volejbalu. Hostitelem byla Lokomotiva Plzeň a TJ Sokol Touškov postavil 8 družstev. Zastoupeny jsme měli všechny kategorie po dvou družstvech.

Ve žluté kategorii bylo přihlášeno 15 družstev. Dva týmy za Touškov v této kategorii reprezentovaly Lucie Žitková a Lucie Hrabětová za tým A a Burdová Tereza, Vlčková Ema za tým B. Oba týmy bojovaly s maximálním nasazením a výsledky se dostavily. Tým A obsadil krásné 5 místo což je pro Lucie vynikající výsledek, protože to pro ně byla téměř premiéra. Tým B dosáhl zcela famózního výsledku a postavil se na bednu. Třetí místo je zaručeně nejlepší výsledek roku 2016. Moc gratulujeme.

Opět nejpočetnější kategorií byla už tradičně skupina Oranžová. Všech 22 družstev se pustila do turnaje s obrovským nasazením. V této skupině je již povinností odbíjet po chytnutí míče, a tak se zde musí hráčky soustředit nejen na chytnutí míče, ale také na techniku prstů. V této kategorii jsme měly opět dva týmy: tým A (Machová Nikol; Hekrová Linda) a tým B (Křížková Marie a Králová Karolína). Děvčata týmu B musím opět pochválit za koncentraci během zápasů a za mnoho úspěšně provedených výměn. Bylo vidět, že se již při odbití věnují volnému prostoru na soupeřově poli. Tato snaha byla odměněna krásným 9 místem v kategorii. Nikol s Lindou se ještě budou muset více sehrát, soustředit se na podání a lepší využití prostoru soupeře.

V červené kategorii nás reprezentovaly za tým A (Žaneta Kepková; Valentýna Vlčková) a tým B (Magdalena Nekolová; Emma Panýrková). Přestože Emička a Majda svojí výškou nezastrašily ostatní družstva, rozhodně se mezi 15 týmy neztratily. První zkušenosti s velmi náročným červeným volejbalem ukončily na krásném 11 místě. Tým A bojoval s maximálním nasazením, a pokud by se zejména Valentýna více koncentrovala na přesnou přihrávku, tak by na ně čekala ještě sladší odměna než nádherné 5 místo.

Zelená skupina se hrála podle modrých pravidel. Do této skupiny se přihlásilo 15 týmů. Naše oba týmy se musely vyrovnat s absencí dvou hráček. Hráčky se rozhodly bojovat. Obrovský dík patří Žanet a Majdě, které se rozhodly na úvod turnaje pomoci spoluhráčkám, na které dolehla psychická krize, že to ve dvou hráčkách nezvládnou. Pokud to herní plán červené skupiny dovolil, tak děvčata nastoupila i za zelené týmy. Po úvodních dvou zápasech se Tým A (Kristýny Ceplechová a Nikol Plecitá) rozhodly, že zkusí pokračovat pouze ve dvou. Tým B (Terezka Hajšmanů a Anička Hynešová) se naopak lépe a jistěji cítil s podporou Žanety. Pro oba týmy to byl velmi náročný turnaj a díky menšímu počtu soupeřů týmu B v základní skupině, tak tým B mohl „slavit“ lepší úspěch. Za dané situace bylo 12 místo pěkným výsledkem. Tým A si vzal tento turnaj jako cennou zkušenost. Protože hra ve dvou je mnohem náročnější na pohyb, bylo velice pěkné sledovat, jak holky zlepšují pohyb pod míč. Pokud ještě vylepšíme na trénincích spodní odbití, můžeme se těšit příště na lepší výsledky.

Tento turnaj Krajského přeboru považuji za nejúspěšnější v roce 2016 a věřím, že bude naše společná snaha na tento úspěch navázat v Klatovech v roce 2017.Městský přebor 10.-11.12.2016

11.12.2016 třetí kolo Městského přeboru

Tým A (Ceplechová Kristýna, Plecitá Nikola, Kolářová Barbora)

Tým B (Hynešová Anna, Hajšmanová Tereza, Kepková Žaneta)

Pro toto kolo jsme do poslední chvíle očekávali, že poprvé postavíme týmy jen z přípravky. Bohužel nemoc si nevybírá, a proto jsme úplně na poslední chvíli byli velice rádi, že Bára přislíbila pomoc týmu A. Vyrovnané výsledky z minulého kola předjímaly očekávání dobrých výsledků. První dva zápasy však rychle ukázaly, že cesta ze skupiny D bude pro náš tým hodně trnitá. Přestože jsme na posledních trénincích věnovali velký prostor spodnímu odbití „bagr“, na hřišti to zpočátku vypadalo, že se s tímto úderem seznamují. Malá předvídavost pak bere časový prostor dostat se pod míč, a to sebou bohužel nese ztrátu bodů. Je také velká škoda, že po velmi pěkných a úspěšných výměnách, kdy děvčata dostávají jistotu do úderů, pak doslova vyhazujeme míče do autů, což sráží psychiku družstva. Dvě remízy z tohoto zápasového kola na obhajobu místa rozhodně stačit nebudou. Pochvalu si děvčata zaslouží za spodní podání, které bylo velmi jisté a úspěšné, a to od všech hráček.

Tým B, který se poprvé sešel v plném složení pouze z přípravky, měl nelehkou úlohu navázat na úspěchy předchozího kola. Bohužel bojovnost, chuť a dravost skupiny C ukázaly, co našim hráčkám opravdu chybí. Tento fakt se v plném rozsahu potvrdil zejména u prvních dvou zápasů, kde chyběl zcela pohyb pod míč a úspěšnost spodních podání byla velice nízká. Je to dáno zejména faktem, že díky absenci na trénincích a zápasech nejsou holky sehrané. Už jen jeden jediný zápasový den ukázal, že se zápas od zápasu výkon zlepšuje. To potvrdila i remíza posledního utkání.

Oba naše týmy se tak v příštím kole přeboru potkají opět ve skupině D. Do té doby věřím, že začnou více vnímat pokyny trenérů a budou se nám vyhýbat omluvenky. Pro nadcházející období se budeme soustředit na pohyb pod míč bez nákolenek, spodní odbití a horní podání. Protože se každé kolo zvyšuje i úroveň našich soupeřů, začneme i s nácviky zpracování vysokých míčů na síti.Městský přebor 20.-21.11.2016

20.11.2016 druhé kolo Městského přeboru.

Tým A (Ceplechová Kristýna, Plecitá Nikol, Ester Špačková)

Tým B (Martínková Anna, Šimandlová Nikola, Hynešová Anna)

Jak je patrno ze složení týmů, toto kolo bylo poznamenáno velkou absencí hráček přípravky, a proto děkujeme žákyním za pomoc. Nejprve se zastavme u týmu A. V porovnání s předchozím kolem to byla obrovská proměna. Zlepšení se promítlo do vysoké úspěšnosti podání. Děvčata také bojovala o každý míč a kromě vzájemného zápasu s týmem B, neprohrála žádný zápas. Bohužel štěstí vítězů děvčatům nebylo příliš nakloněno, a tak se musely spokojit „jen“ s remízami, což stačilo na 4 místo ve skupině.

Tým B vzhledem k posilám byl na vítězné vlně a z prvního místa postoupil do skupiny „C“. Pro jedinou hráčku přípravky to nebyl úplně jednoduchý zápasový den, neboť nervozita a respekt ke spoluhráčkám nepodporovali chuť do hry.

Krajské kolo barevného minivolejbalu 5.11.2016

Listopadem 2016 začala naplno volejbalová sezóna 2016-2017 v Krajském kole barevného mini volejbalu. V letošní sezóně došlo díky úspěšným letním náborům k osamostatnění Přípravky, kde se po prvních zářiových trénincích ustálil tým v počtu 17-ti hráček.

Díky tomuto pěknému počtu hráček je velký předpoklad, že pokud nebude v termínech turnajů velký počet omluvenek, bude moci Přípravka stavět týmy ve všech kategoriích.

Toto se podařilo už na první turnaj Krajského barevného mini volejbalu, který dne 5.11. 2016 pořádala 15.ZŠ Plzeň Skvrňany. Ve dvou tělocvičnách tak mohlo porovnat své síly 65 družstev ve čtyřech barevných kategoriích.

TJ Sokol Město Touškov postavil na start sezóny šest týmů, které se zapojily do všech barevných kategorií.

Ve žluté kategorii své dovednosti měřilo 18 družstev. Touškov v této kategorii postavil dva týmy. Tým A (Burdová Tereza, Vlčková Ema) a tým B (Panýrková Emma, Hekrová Linda). Oba týmy ještě v některých zápasech podpořila Lucie Hrabětová. Přestože to byla s výjimkou Terezky pro všechny hráčky první zkušenost na turnaji, děvčata zabojovala velice úspěšně a jejich nasazení vyústilo v pěkné 12 místo týmu A a výtečné 8 místo týmu B. Pokud si děvčata uchovají do dalších turnajů podobné nasazení a budou se více koncentrovat na hru, mají velký předpoklad se umístit ještě na vyšších pozicích.

Nejpočetnější kategorií byla už tradičně skupina Oranžová. Všech 22 družstev se pustila do turnaje s obrovským nasazením. V této skupině je již povinností odbíjet po chytnutí míče, a tak se zde musí hráčky soustředit nejen na chytnutí míče, ale také na techniku prstů. V této kategorii jsme měly opět dva týmy: tým A (Nekolová Magdaléna, Machová Nikol) a tým B (Křížková Marie a Králová Karolína). Pro Nikol a Marii to byla rovněž první účast na turnaji. Děvčata musím pochválit za koncentraci během zápasů a za mnoho úspěšně provedených výměn. Bylo vidět, že se již při odbití věnují volnému prostoru na soupeřově poli. Škoda toho velkého počtu neúspěšných podání, protože jinak by bylo výsledné umístění ještě lepší. Tým A obsadil 18 příčku a tým B o dvě místa vyšší příčku.

V červené a zelené kategorii jsme postavili vždy po jednom družstvu. V červené kategorii se rozhodně neztratily mezi 13 družstvy Žaneta Kepková a Valentýna Vlčková. Děvčata se díky pěknému pohybu po hřišti a velmi jistému podání, probojovala do skupiny o 4 místo. Do posledního zápasu šly s podporou všech ostatních družstev Touškova a bylo to na atmosféře znát. Konečné šesté místo červeného týmu je krásný výsledek, i když to tak děvčata bezprostředně po zápase necítila.

Zelená skupina se hrála podle modrých pravidel. Protože toto je již kategorie pro nejstarší hráče a hráčky, hraje se zde již téměř plný volejbal jen s drobným omezením. Tato skupina obsahovala 12 týmů. Protože se bohužel tým Šťáhlav na turnaj nedostavil, byl náš tým narychlo přesunut do skupiny A. Hned první zápas krásně ukázal, že se naše děvčata (Karen Boháčová, Kristýna Ceplechová, Anna Hynešová) silného soupeře nezalekla. Přestože těsný výsledek 9:11 nebyl nakonec v náš prospěch, byl to nádherný zápas plný nasazení a chuti. V dalším pokračování se ale hráčky koncentrovaly bohužel jen vždy v prvních polovinách zápasů, a tak i přes mnoho pěkných momentů včetně několika smečovaných úderů se nám v základní skupině vítězství vyhnula. Věřím, že závěrečný vítězný zápas o umístění děvčata namotivoval a v dalších kolech se poperou o vyšší pozice než 11. místo. Tak jako pro mnoho našich děvčat v ostatních skupinách to byla první zkušenost, tak i naše hráčky zeleného volejbalu si musí nově na tuto kategorii zvyknout. Mimo jiné musíme začít používat neodlehčené míče, protože na ně zatím děvčata nejsou zvyklá a na hře to bylo hodně znát.

Bohužel se v této kategorii značně projevuje také náš velký handicap a to je tréninkový čas strávený na sítí. S frekvencí 1x týdně je velmi obtížné držet krok s ostatními družstvy.

První turnaj Krajského přeboru považuji za úspěšný a věřím, že se děvčata 17.12.2016 těší na další kolo tentokráte na Lokomotivě v Plzni.Městský přebor 22.-23.10.2016

Víkendem 22-23.10. 2016 odstartoval celosezónní turnaj Městský přebor. Tento turnaj se hraje pravidelně vždy celý víkend. V sobotu šestkový volejbal + mini volejbal 1 část a v neděli minivolejbal 2.část a volejbalové trojice. Pro sezónu 2016 – 2017 je náš oddíl zastoupen ve všech kategoriích. Šestkový volejbal hrají naše žákyně, kategorii mini zajišťuje naše mladší přípravka a dva týmy máme v kategorii trojic, kde hraje starší přípravka.

Kategorie trojice

Kategorie trojic se hraje ve čtyřech skupinách v každé po šesti týmech. Na základě výsledků prvního kola, se týmy rozdělí do skupin dle výkonnosti od skupiny A do skupiny D.

Po každém kole pak průběžně do vyšší kategorie postupují první dvě družstva a naopak sestupují poslední dvě družstva.

23.10.2016 se konalo první kolo s cílem rozdělení družstev do skupiny. Tým A (Martínková Kateřina, Ceplechová Kristýna, Špačková Ester)

Tým B (Hynešová Anna, Plecitá Nikola, Nedvědová Marie)

První turnajový den v sezóně byl ve znamení „hledáme se“. Děvčata se již téměř tradičně spoléhala na dovednosti spoluhráček a nikoliv na vlastní. Ve hře si tak dávaly přednost, že mnoho míčů nehrál nikdo. Výsledky pak právem zavedly oba naše týmy do skupiny „D“.

Kromě výše uvedené pasivity je nutné připomenout velmi nízkou úspěšnost podání. Na rozdíl od soupeřů jsme se nenabudily pro hru a chyběla potřebná dravost.

Na druhou stranu tato výchozí pozice ze skupiny D je výzvou pro další kola, kde bude prostor pro zlepšení.Sportovní odpoledne 29.8.2016

V pondělí bylo pro hráčky připraveno sportovní odpoledne. Doměřovaly se atletické disciplíny, které se nestihly během soustředění, po kterých jsme se přesunuli k rybníku na táborák – holky si opekly buřty a poté proběhlo vyhlášení, kde každá hráčka dostala odměnu za své sportovní snažení, a na ESO trhu mohly holky zúročit nasbíraná ESA.

Bohužel dvě hráčky odpoledne nezvládly a musely předčasně sportoviště opustit. Naštěstí jsou již obě v pořádku.Soustředění 14.-19.8.2016

Volejbalové soustředění pro přípravku i pro žákyně probíhalo společně v Plasích. Tentokrát byly obě skupiny již od začátku rozděleny a každá trénovala samostatně se svým trenérem. Obě skupiny se tak připravovaly na další sezónu, která bude probíhat odděleně – pro hráčky i trenéry. Trenéry přípravky tedy jsou Richard Ceplecha a Michaela Nekolová s pomocí od Romany Hynešové a trenérkou žákyň zůstává Agáta Straková.

Každé družstvo trénovalo dvakrát denně po třech hodinách, během kterých byly také měřeny naše desetibojové disciplíny. Žákyně měly ještě navíc večerní tréninky podle svých postů. V rámci soustředění byla pro hráčky připravena beseda s vojákem a zdravotnicí. Na cvičném torzu panáka si mohly vyzkoušet resuscitaci člověka a vyzkoušely si vojenskou výbavu.

Soustředění bylo bohužel ukončeno předčasně kvůli viróze a tak poslední hráčky odjížděly z Plas ve středu po obědě. Snad se příští rok soustředění vydaří a nic nám ho již nepřetrhne.

11 zobrazení0 komentářů

Comments


Zpět
bottom of page