top of page

Historie žákyně (2015 - 2016)

Rodinné dvojice 26.6.2016

Poslední červnovou neděli jsme se již tradičně rozloučili se sezónou rodinnými dvojicemi. Letošní rekordní účast – 24 dvojic! – byla zkrátka suprová. Díky velkému počtu dvojic a spoustě nováčků jsme se rozhodli den zpestřit soutěžemi o ESA. Konkrétně jsme si připravili hod na terč, skákání v pytlích, házení kroužků a prolézání tunelem.

Za absolvování disciplíny i s doprovodem byl příplatek a všechny doprovody se opravdu pochlapily a pomohly dětem k získání odměny. Celý den probíhal přesně jak má – pohodová atmosféra, pěkná utkání, zábava při plnění disciplín a společné vyhlášení. Všem zúčastněným – hráčkám i doprovodům – patří ohromný dík.

Hráčkám za hladký chod turnaje – pískání a zapisování – a doprovodům za odvahu a dobrou náladu, kterou po celý den neztratily.

Je úžasné, že přišlo tolik lidí, i přesto, že byla neděle a navíc pouť. Ještě jednou všem děkujeme!!!!! Byli jste báječní!


Rodiče vs. Žákyně 23.6.2016

Čtvrteční trénink na konci školního roku jsme si zpestřili utkáním rodičů proti holkám. Účast šesti rodičů ze třiceti není nejlepší, ale družstvo to bylo a tak se mohlo začít hrát. Našich holek bylo 11 a tak se ve třech setech vystřídaly tak, aby si každá zahrála.

Konečný výsledek 2:1 pro rodiče není nejreprezentativnější, ale holky bojovaly a chvílemi se opravdu snažily. Osobně si tedy představuji jinou hru, ale chápu, že nastoupit proti dospělým je trochu svazující. Zapracujeme na tom a příští rok rodiče smeteme 3:0! :-)


Touškovský Dopink 18.6.2016

Letošní první pokusný ročník akce „Dopink“ se vydařil. Přijela dvě žákovská družstva Lokomotivy Plzeň a za Touškov nastoupily žákyně a ženy. Žákyně sehrály dvě utkání proti Lokomotivě B a ženy bojovaly proti Lokomotivě A.

Našim žákyním byl bohužel největším soupeřem strach a tak kromě jednoho setu, kdy Lokomotiva zaváhala na začátku a my se tak celkem v klidu dostaly do vedení a chvíli ho udrželi, byla obě utkání dost jednoznačná.

Stejně jednoznačné bylo vítězství touškovských žen, kde naše žákyně vytvořily parádní atmosféru.

Celá akce se nesla v pohodovém duchu. Z Plzně přijelo velké množství rodičů podpořit své děti a užít si volejbalové soboty. Bohužel to stejné nelze říct o našich rodičích. Díky Bohu za Petra Kašpara, který hájí čest touškovských dospělých.

Doufáme, že akce se ujme a budeme ji pořádat i příští rok.Turnaj Letná 4.6.2016

V sobotu 4.6. se konalo přátelské utkání touškovských hráček proti hráčkám Letné Plzeň. Oba oddíly postavily dvě družstva a tak si hráčky zpříjemnily sobotu dvěma šestkovými utkáními. Naše hráčky skončily na prvním a posledním místě.

Velký pokrok je v tom, že už se nebojíme hry v šesti jako takové a tak už zvládáme proti rovnocenným soupeřům předvádět celkem pěkné výkony. To dokazuje i turnaj na Letné, kde naše A zvládlo celkem bez problémů zvítězit.

Teď už jen přemoci strach, když nastoupíme proti silnějšímu soupeři.Touškovské TROJICE 29.5.2016

Poslední květnovou neděli se u nás odehrál druhý ročník turnaje trojic. Celkem 15 družstev se v neděli zúčastnilo klání ve volejbale a ve třech atletických disciplínách – skoku z místa, hodu medicinbalem a sprintu na 30m. V disciplínách bojovala každá hráčka za sebe a na závěr turnaje jsme v každé kategorii vyhodnotili 3 nejlepší.

Touškovské hráčky se dokázaly prokousat na druhé místo a to je báječné. Holky celý den bojovaly a makaly a to nejen na hřišti, ale i v disciplínách a velkou pochvalu zaslouží za obstarání hladkého chodu turnaje coby rozhodčí a zapisovatelky. Postaraly se o to opravdu skvěle.

Ve hře máme ještě nějaké mezery, ale pokrok je vidět a na zbytek se budeme soustředit na soustředění.Městský přebor – finále 17.4.2016

V průběhu celé sezóny se na tomto turnaji zapojily skoro všechny hráčky přípravky. Pro některá děvčata to byla první zkušenost s turnaji, a tak věříme, že 11. místo berou naše hráčky jako odrazový můstek do další sezóny.

V kategorii trojice jsme měly již tradičně dva týmy. Tým A ve složení Kašpi, Karen, Papita a tým B Esťa, Tofi, Terezka Hajšmanová.

Holky předvedly svůj tradiční výkon – pěkné podání, snaha hrát na tři, útok prsty. Bohužel se stále až příliš často objevuje hra na druhou přes, útok na hráčku a nepřesný příjem. Jinak je ale vidět velké zlepšení a stabilita výkonu. Holky hrají velmi podobné zápasy bez větších výkyvů a my doufáme, že s trochou píle se příští rok odrazíme z déčkové skupiny a už do ní nespadneme.

Podobně jako v kategorii MINI jsme v trojicích střídaly hráčky žákyň, aby si zahrálo co nejvíce holek. Výsledek obou týmů je tedy kolektivní dílo a 18 a 19.místo z 24 týmů nás motivuje pro další sezónu k ambicióznějším cílům.

Holkám patří poděkování, že v trojicích se opravdu herně snaží a mají pohyb po hřišti. Přestože je pro některé již hřiště velmi těsné, úspěšnost horních podání je značně vysoká. Do příští sezóny si popřejme hodně chuti a stabilnější týmy, kde nebude chybět motivace.

Autor: Richard Ceplecha

Městský přebor – finále 16.4.2016

Sobotní kolo Městského přeboru bylo kolem finálovým a hráčky tak zakončovaly celoroční snažení. Do hry jsme nastoupily v silné sestavě: Veronika Rumlová, Lenka Matějčková , Anna Martínková, Barča Kolářová, Lenka Kašparová, Kimy Wabneggerová ,Eva Šlajsová a Niky Šimandlová.

Jelikož na poslední chvíli nedorazilo jedno z družstev, došlo hned na začátku k organizačním změnám. Takže namísto tří zápasů musely holky sehrát pouze dva ale hned po sobě a každý o třech setech.

První zápas jsme nastoupily proti Letné. Hned od prvního setu panovala na hřišti dobrá atmosféra, což se projevilo jak na výkonu, tak na výsledcích a první set jsme suverénně vyhráli. V druhém setu se soupeřky rozkoukaly, ale naše holky se nenechaly rozhodit, a přestože byl zbytek zápasu celkem vyrovnaný, zvítězily jsme se skórem 3:0. Musím holky pochválit hlavně za podání a pohyb po hřišti.

Nebyl ale čas oslavovat, protože nás čekal hned druhý zápas, tentokrát proti Lokomotivě Plzeň. Již během rozpinkání před hrou bylo vidět, že mají holky strach a respekt ze svého soupeře a ještě před začátkem zápasu se většina ''smířila'' s prohrou. To byl bohužel kámen úrazu, což se ukázalo hned v prvním setu. Holky nebyly schopné pořádného příjmu, a když už se jim povedlo míč ukořistit, snažily se ho co nejrychleji zbavit. Každý takový míč ''zadarmo'' znamenal pro soupeře možnost útoku a většinou i bod. Porážka v prvním setu se odrazila i v náladě mezi hráčkami a atmosféra na hřišti houstla. Přestože se holky ve třetím setu trochu vzpamatovaly, utrpěly drtivou porážku 0:3. Hlavní příčina byla v hlavě, holky by výkonnostně mohly dosáhnout mnohem lepšího skóre, jenom chtít a nebát se.

Po druhém zápase a delší pauze následovalo už jen vyhlášení celoročního umístění. Pro holky to byl první rok hraní šestek a první soutěž v šestkovém volejbale. Skončili jsme na tomto kole předposlední, celkově poslední.

V průběhu celé sezóny bylo možné u holek vidět velké pokroky, přesto je ještě potřeba zapracovat hlavně na týmovém duchu a pohybu pod míč. Věřím, že pokud budou holky takto pokračovat, dočkají se příští rok mnohem lepšího umístění.

Autor: Martin Strnad


Šťáhlavy – barevný MINI 10.4.2016

Dne 10.4.2016 se konal historicky první ročník Mini volejbalu ve Šťáhlavech v nově postavené sportovní hale. Zbrusu nově postavená hala přivítala opravdu velký počet volejbalových týmů a můžeme jen pochválit dobrou organizaci turnaje. I přestože zázemí haly ještě není zcela dokončeno, velice důstojně mohli pořadatelé přivítat 59 týmů.

V kategorii zelený volejbal bylo přihlášeno jedenáct družstev a Město Touškov mělo hned dvě želízka v ohni. Tým A (Maruš Martínková, Niky Šimandlová, Lenka Kašparová) a Tým B (Katka Tofflová, Esťa Špačková a Terezka Hajšmanová).

Velké poděkování patří týmu A, který se postavil na bednu vítězů, neboť se umístil na krásném třetím místě. Tým přestože prodělal velkou krizi v oblasti důvěry a vůle spolupráce hráček, v rozhodujících chvílích zapomněl na spory a ukázal herní sílu. Úspěšnost podání a pohyb po hřišti pak vykompenzovali nedostatky nekrytí zadní části hřiště a úspěch se dostavil. Pokud motivace Niky a Kašpi vydrží a Maruš začne důvěřovat více spoluhráčkám, úspěšná umístění se další sezóně dostaví v daleko větším počtu. Ani druhý tým se nemusí za sedmé místo v jedenáctičlenné konkurenci vůbec stydět. Zejména tvrdé podání Esti se postaralo o mnoho cenných bodů. Bohužel v této disciplíně má Terezka a Tofi velký prostor pro zlepšení a věříme, že koncentrace při podání zajistí do dalších zápasů vyrovnaný výkon. Pokud si dovolíme ocenit chuť a motivaci ke hře obou týmů, pak v této disciplíně rozhodně tým B nevyniká, a proto se nemůže dostavit lepší výsledek.

Chtít je totiž obrovská motivace a člověk když nechce, to je horší než když nemůže.Městský přebor 20.3.2016

Předposlední městský přebor byl dost rozdílný. Každé družstvo podalo zcela jiný výkon. Naše áčko se v minulém kole probojovalo do skupiny C a tentokrát nastoupilo ve složení: Kolářová, Martínková a Šlajsová. Naopak naše béčko mi minule ze skupiny cé spadlo zpátky do déčka a tentokrát nastoupily hráčky: Vaňačová, Hrbková a Šlajsová.

Béčko předvedlo standardní touškovský výkon – málo pohybu na nohou, žádné vymýšlení útoku a přendávání míčů přes síť obloučkem. Na druhou stranu se snažily hrát na tři, zvedaly si navzájem míče krásně do výšky a podání měly dost jisté.

Naproti tomu áčko předvedlo nadstandardní výkon. Pohyb v poli, hra na tři, jisté podání, snaha útočit jednou rukou ve výskoku. Bohužel se ještě nejedná o celou hru, ale tyto úseky se stále prodlužují. Jen tak dál.Městský přebor 19.3.2016

V sobotu proběhlo předposlední kolo městského přeboru šestek v Plzni. Jeli jsme v osmi hráčkách, abychom mohli střídat – složení tedy bylo: Šimandlová, Matějčková, Kolářová, Wabneggerová, Brotánkovi, Šlajsová a Nedvědová.

Bohužel šlo o náš nejhorší výkon. Hned v prvním zápase jsme nastoupili proti nejslabšímu soupeři – Letné. Zápas, který měly hráčky využít jako zahřívací a vyrovnaným utkáním bojovat o vítězství, byl pouhým trapným představením. Holky se nehnuly, kazily podání, na útoku nedokázaly nic vymyslet. Zkrátka jsem nechali soupeře hrát a ten toho využil.

Pokud se jako o trapasu bavíme o prvním utkání, tak na to, co jsme předvedli proti Lokomotivě A a B ve druhém a třetím zápase neexistuje výraz. Výsledek z obou zápasů 17:100 pro Lokomotivu!!!! mluví za vše. Myslím, že jsme několika soupeřovým hráčkám způsobili poškození ramene, protože na nás jen podávaly. Naše holky doslova nebyly schopné pohybu. Jen stály, nechaly kolem sebe padat míče a čekaly, jestli soupeř neudělá chybu. Díky tomu, že jsme teprve v žákovské kategorii, jich soupeř udělal 17.Krajské kolo barevného MINI Rokycany 6.3.2016

Závěrečné krajské kolo v barevném minivolejbale proběhlo v Rokycanech. Naše žákyně byly přihlášeny do zelené kategorie v počtu dvou družstev a jedna hráčka doplňovala přípravku v družstvu červeném.

Touškov A: Martínková, Kolářová, Wabneggerová

Touškov B: Boháčová, Vaňačová, Špačková

Červený: Tofflová

V červeném MINI jsem původně zamýšlela Kačku jako posilu k Aničce, aby se hra uklidnila a pro Katku to mělo být spíše opakování, ale bohužel to se nestalo. Katka předvedla ohromnou nejistotu v úderech, špatný pohyb pod míč a velkou roztěkanost při hře. Dokonce i přes domluvu spodního podání, najednou začala podávat vrchem.

V zeleném minivolejbale byly velké rozdíly jak mezi družstvy, tak mezi jednotlivými hráčkami. Naše áčko mělo dobrý pohyb pod míč, snažilo se útočit ve výskoku a hrát na tři, ale chyběla domluva na hřišti a na můj vkus bylo stále dost zkažených podání. Béčko naproti tomu komunikovalo na hřišti velmi dobře, ale úplně chyběl jakýkoli pohyb. Holky stojí na natažených nohou a veškerý pohyb řeší na poslední chvíli výpadem nebo výskokem.

Celkově tedy turnaj nedopadl zcela podle našich představ, i když se objevilo několik světlých momentů.

Po závěrečném vyhlášení jsme holky vzali do bazénu, který je hned vedle haly. Musím hráčky moc a moc pochválit, protože se chovaly skvěle. Dávaly na sebe pozor, držely se ve skupinách a vždy byly všude včas. Navštívily jsme i páru, takže krásná relaxace po turnaji.Městský přebor 10.1.2016

Neděle patřila trojičkám – opět jsme se zúčastnili s oběma trojicemi. Touškov A startoval ve skupině D, Touškov B ve skupině D. Během dne se rozhodlo o tom, že příští kolo si naše družstva skupiny vymění.

Touškov A: Boháčová, Tofflová a Martínková

Překvapivě velmi pěkný výkon. Holky byly bojovné, pomáhaly si a dokonce ani tolik nekazily. Bylo i několik pokusů o smeč. Zkrátka zasloužený postup do Céčka.

Touškov B: Špačková, Kašparová a Kolářová

I když holky nezvládly udržet skupinu, nepředvedly vůbec špatný výkon. Bohužel byl velmi nestálý a každý míč byl úplně jiný. Po krásném bojovném a chytrém míči následoval zcela vypuštěný. Holky tedy nakonec sestupují do Déčka, i když jen poměrem míčů a můžeme jen doufat,, že příště se opět zvládnou prodrat do Céčka.

Městský přebor 9.1.2016

Další kolo městského přeboru máme za sebou a bohužel musím říct, že pouze s nepatrným zlepšením, oproti minulému kolu. Holky stále pouze stojí na místě a čekají, až někdo jiný bude hrát za ně. Heslo celého dne bylo: „Kdo nic nedělá, nic nezkazí.“ Když už se některá hráčka odhodlala k pohybu a skutečně vybojovala nějaký míč, ostatní jen stály a sledovaly míč padat na zem.

Hráčky:Šimandlová, Špačková, Martínková, Vaňačová, Matějčková, Zachová, Wabneggerová a Kašparová.

Raději nebudu hodnotit podrobněji – s hráčkami jsme to vše probraly a shodly jsme se na stejných problémech, tak jsem zvědavá, jak se s tím vypořádají.Vánoční turnaj 19.12.2015

Opět jsme před Vánocemi pořádali pro všechny hráčky turnaj na rozloučení s rokem. Tentokrát holky doplnili dospělí volejbalisté – my trenéři, dvě hráčky z touškovského družstva žen, trenér žen a jeden volejbalista.

Hráčky nejprve odehrály turnaj čtveřic a poté s doplněním o dospělé hráče zápas v šesti. Zaslouží si všechny do jedné obrovskou pochvalu – skoro všechny přišly hned ráno a jako rozhodčí se postaraly o turnaj přípravky a poté i o svůj vlastní. Vždy byly připravené ke hře a mimo hřiště si fandily.

Obrovský dík patří fanouškům, kteří přišli zafandit. Letos se dostavili v zatím nehojnějším počtu. Měli jsme pro ně připravený svařák, který snad chutnal, a všichni skvěle podpořili.Krajské kolo barevného MINI 12.12.2015

Žákyně tentokrát hrály v červené a zelené kategorii. Výkony byly velmi nevyrovnané, jak u jednotlivých hráček, tak i u celých družstev. Stále máme největší problém s pohybem po hřišti. Hráčky stále stojí a čekají, až je balon trefí sám. Jinak výkon nebyl nejhorší – podání bylo celkem jisté, většinou se hráčky pokoušely hrát na tři, občas byl i pokus o útok.

Červený mini:

Špačková a Ceplechová

Dobrý výkon družstva. Dokonce i celkem stabilní. Obě hráčky musí ještě zapracovat na bojovnosti a lépe se prosadit na hřišti.

Tofflová a Šimáňová

Bohužel velmi špatný výkon. Nejednalo se ani tak o výkony hráček, jako o výkon družstva. Holky se na hřišti celou dobu jen hádaly, místo pohybu pouze házely chybu na tu druhou a celou hru na sebe jen štěkaly.

Zelený mini:

Šimandlová, Matějčková a Kolářová

Chvílemi velmi pěkný výkon. Bohužel skončilo jen u chvilkových záblesků. Podání nebylo tak jisté, jak by být mělo a holky už by měly daleko více přemýšlet nad útokem.

Šlajsová, Hrbková a Wabneggerová

Téměř nulový pohyb nohou a bez přemýšlení na útoku. Holky jen lovily míče a snažily se jich zbavit úderem přes síť. Podání nebylo špatné.

Městský přebor 15.11.2015

Po prvním rozřazovacím kole jsme s oběma družstvy startovali ve skupině D. V šestičlenné skupině čekalo každé naše družstvo pět zápasů včetně jednoho vzájemného.

Soupiska:

Touškov A: Wabneggerová, Hajšmanová a Boháčová

Touškov B: Špačková a Kašparová

Touškov A měl velký problém s pohybem. Chvilkami to vypadalo, jako by volejbal v životě nehráli. Naopak se jim velmi dařilo podání a dokonce i zkusili útok jednou rukou přes síť.

Touškov B jsme nechali v osvědčené dvojici s krajského MINI a vyplatilo se. Nutno uznat, že holkám velmi pomohla chybějící třetí hráčka a tolik se jedna druhé „nepletla“, ale opravdu předvedly moc pěkný výkon. Zabojovaly, zachránili několik téměř ztracených míčů a zaslouženě skončily na druhém místě. Skvělá práce.Městský přebor 14.11.2015

Máme za sebou první kolo po rozřazení. Nervozita z nás tentokrát opadla rychleji, ale stejně se výrazně podepsala na prvním zápase. Je to škoda hlavně z toho důvodu, že první zápas jsme nastoupili proti soupeři, kterého bychom měli být schopni porazit. To se nám bohužel nepovedlo, i když druhý set jsme se již drželi lépe a dokonce jsme do poloviny setu i vedli.

Soupiska: Šimandlová, Rumlová, Brotánková L., Brotánková P., Šlajsová, Kolářová a Hrbková

Velkou pochvalu zaslouží Niky za ukázkové podání (dvě série asi po sedmi podání v řadě). Ani ostatní si na podání nevedli špatně. I když někomu trvalo trošku déle, než našel správnou výšku a délku, tak jsem s podáním celkově spokojená.

Pohyb v poli nám stále dělá problémy, ale musím uznat, že se v průběhu dne lepšil a to je dobře. Velkou radost jsem měla z toho, že holky začaly zařazovat útok jednou rukou a dokonce bylo i pár pokusů o blok.

Co se týče konkrétních zápasů, tak první zápas se dá definovat jako nervózní a to je asi vše, co k němu lze říct. Druhý zápas jsme vzdali předem. Nastoupili jsme proti kvalitnímu soupeři a holky nebyly schopné setřást strach a zahrát si. Nechávali jsme míče padat nám k nohám a jen jsme se bezmocně dívali, jak soupeř podává. Třetí zápas byl opět proti hratelnému soupeři. Holky už ani tolik nesvazovala nervozita a tak jsme odehráli náš první koukatelný zápas v šestkovém volejbale.

Krajské kolo barevného minivolejbalu 25.10.2015

První kolo krajského MINI se konalo na 15. ZŠ v Plzni. Měli jsme stejně jako loni přihlášeno co nejvíc družstev, aby si zahrály téměř všechny hráčky, a stejně jako loni jsme toho s trenéry litovali J. Kategorie byly: žlutý, oranžový, červený a zelený a my jsme v každé kategorii měli aspoň jedno družstvo.

Žlutý: Vlčková a Burdová

Pro Terezku to byl první turnaj, ale jí i Vali patří velká pochvala. Holky se nenechaly znervóznit a celý turnaj předváděly velmi pěknou hru. Dobrá práce!

Oranžový: Ceplechová a Hynešová

Pro Týnu to byl po měšťáku trochu krok zpátky, ale chtěli jsme, aby si zkusila také turnaj, kde si nemusí dělat takovou hlavu s technikou. Obě si s Aničkou vedly moc dobře. Podání měly jisté, pohyb po hřišti také nebyl vůbec špatný. Teď stačí u Týny odstranit závěrečný dlouhý krok pod míč a nahradit ho drobnými kroky a bude to perfektní.

Červený: A=Kašparová a Špačková, B=Kryčová a Martínková K.

Esťa s Lenkou předvedly opravdu moc hezký výkon. Práce nohou, rukou i promyšlené útoky – vše super. Dokonce k tomu přidaly i vzornou spolupráci jako družstva – radovaly se po vyhraných míčích a scházely se podpořit jedna druhou po míčích prohraných. Tak to má vypadat.

Katka čelila po minulém kole měšťáku další výzvě – červenému MINI a zvládla to víc než se ctí. Spolu s Áďou utvořily dobře fungující družstvo a i přes nepříliš vydařený celkový výsledek jsme byli s jejich hrou spokojeni.

Zelený: A=Šimandlová a Matějčková, B=Šlajsová, Wabneggerová a Brotánková L., C= Vaňačová a Boháčová

Niky s Lenkou si nevedly špatně ve chvílích, kdy je míč trefil. Problém nastal, když měly pod míč udělat krok. Stále zůstává problém, kdy čekají do poslední chvíle, než udělají pohyb. Je to škoda, protože jinak si nevedly zle – dokonce zkoušely horní podání, bloky i útok jednou rukou přes síť a to je správně.

Eva, Kim a Lenka opět problém na nohou. Chvílemi to vypadalo, že se je podaří nabudit a vyburcovat k aktivnější hře, ale jednalo se pouze o chvilkové záchvěvy. Je to škoda, protože ve všech třech je potenciál.

Jestli se ostatní družstva hýbala málo, tak Majda s Karen se nehnuly vůbec. Je to velká škoda, protože obě mají velmi dobře zvládnuté odbití z místa a nad svými údery mají kontrolu, ale jakmile se dají do pohybu, tak protože vyráží pozdě, k míči dobíhají jen tak tak a veškerá jistota je ta tam. Doufejme, že se tento výkon už nebude opakovat.Městký přebor 4. 10. 2015

V neděli proběhlo také první kolo trojic, kde máme přihlášené dvě trojice.

Touškov A:

Hrbková, Kašparová a Hajšmanová.

Touškov B:

Zachová, Brotánková L. a Wabneggerová.

Obě družstva měla největší problém s pohybem nohou, který bohužel chyběl. Hráčky jakoby ani nechtěly hrát a přišly si jen odchodit zápasy. Bylo smutné se na ně jen dívat. Pochvalu zaslouží za podání, které bylo celkem jisté a to je dobře.

Turnaj byl rozřazovací a díky tomu, že jsme všechny zápasy prohráli, v příštím kole si spolu zahrajeme ve skupině D.Městský přebor 3. 10. 2015

V sobotu jsme se zúčastnili našeho úplně prvního turnaje v šestkovém volejbale a zároveň prvního kola městského přeboru. Letos je přihlášeno osm družstev, takže se bude hrát na dvě skupiny po čtyřech – vychází to tedy na tři zápasy v každém turnaji. Tento první turnaj byl rozřazovací a jednalo se o to, v jaké skupině příště začneme. Nastoupili jsme proti celkům TJ Lokomotiva Plzeň, Rokycany a dokonce jeden chlapecký celek - USK Plzeň. Nepodařilo se nám vyhrát žádný zápas a tak příště nastoupíme ve skupině B.

Soupiska:Šimandlová, Špačková, Boháčová, Matějčková, Kašparová, Kryčová a Rumlová.

Největší problém jsme měli s pohybem nohou. Zkrátka naprosto chyběl. Pár ojedinělých pokusů se nám sice povedlo, ale jednalo se spíše o jednorázové zásahy. Velké mezery máme také na podání, kde stále chybujeme až příliš často. Hráčky se také stále pouze zbavují míče, místo aby se pokusily vymyslet nějaký smysluplný útok. Spousta těchto chyb by se dala přehlédnout, kdyby holky předvedly zápal pro hru a chuť hrát, ale bohužel ani jedno z toho holky nedokázaly do hry dostat. Doufám, že se jednalo pouze o prvotní rozpaky z prvního kola a prvního šestkového turnaje a příště už to bude lepší.Mnichovskohradišťský podzimní minicup 27. 9. 2015

V neděli se touškovské žákyně poprvé zúčastnily 13. ročníku Mnichovskohradišťského podzimního minicupu a to v modrém MINI a žákovských trojicích. Sestavili jsme celkem 4 žákovská družstva – 2 modrá a 2 ve skupině žáků.

Žákovská družstva:

Touškov A: Rumlová, Kolářová a Martínková A.

Touškov B: Matějčková, Zachová a Vaňačová

Modrá družstva:

Touškov C: Šimandlová, Kryčová a Boháčová

Touškov D: Špačková, Kašparová a Hajšmanová

Cestovali jsme vlakem a holky cestu tam i zpět zvládly velmi dobře. Přesuny na jiné spoje probíhaly bez komplikací a rychle. Čtyřhodinové trmácení holky zvládly vážně dobře. S hrou už to bylo trošku horší. Holky neplnily zadané úkoly a na hřišti nepředvedly téměř nic. Nejčastější chyby: nulový pohyb nohou, jakýkoli pokus o odehrání míče probíhá na poslední chvíli, žádné volání si o míč, zbavování se míče místo vymýšlení útoku, chyby na podání, útok prsty přímo na soupeře…

Celkově jsem z turnaje spíše zklamaná, i když soupeři byli velmi kvalitní a mohli jsme si kvalitně zahrát. I když některé výsledky nebyly tak špatné, jednalo se spíše o to, že jsme překvapili soupeře hrou na druhou přes nebo se nám povedlo trefit lajnu.

I přesto všechno jsem ráda, že jsme jeli. Myslím si, že se holky stmelily společnou cestou, viděli kvalitní volejbal a zahrály si i proti klukům, což se jim v Plzni moc často nepovede. Celý turnaj byl pěkně zorganizovaný, takže vše plynulo hladce a bez větších přestávek.

Abych jen nekritizovala, tak některé holky se správně pokoušely o útok jednou rukou, podání nebylo tak špatné (několik zkaženým bylo, ale oproti minulému roku holky získaly daleko větší jistotu) a všechna družstva výborně zvládla organizační stránku – nikdo nemusel být pořadateli volán na kurty, holky vždy věděly, kdy a kde mají nastoupit a když byly v roli rozhodčích, také si vedly velmi dobře.

Jmenovité hodnocení protentokrát vynechám a tabulky s výsledky dodám hned, jak je obdržím od pořadatelů.

Soustředění 2015

Předposlední týden v srpnu absolvovaly touškovské volejbalistky již druhé soustředění. Týdenního zápřahu se zúčastnilo 17 hráček. Všechny si zaslouží velkou pochvalu – velkou fyzickou námahy zvládly s většími či menšími problémy, ale všechny se s tím vypořádaly na výbornou.

Oproti loňskému roku bylo několik změn. Jednak jsme letos místo dvou skupin jeli hned ve třech a to přípravka a starší žákyně z Lokomotivy Plzeň a žákyně z Touškova doplněné o tři hráčky z naší přípravky.

Na soustředění jsme začali selektovat a vycvičovat možné budoucí nahrávačky, se žákyněmi jsme zahájili trénink hry v šesti, smečařské kroky, bloky z místa i po blokařském jednokrokovém přesunu, hru v pádu a horní podání na devítimetrové hřiště. S přípravkou jsme začali odbíjet horem i spodem, zpřesňovat a mířit spodní podání a směrovat útok prsty.

V rámci soustředění hráčky absolvovaly fyzické testy (výsledky a pořadí pod záložkou ″Fyzické testy″), dva tříhodinové tréninky denně, ranní výběhy před snídaní (cca 1,5 km), test volejbalové teorie, dva nahrávačské večerní tréninky (jen pro nahrávačky), ESO trh a noční hru. Za noční hru zaslouží pochvalu ty hráčky, které jí zvládly a především ty, které jí zvládly samy. Super! Během soustředění si hráčky také zvolily kapitánku na příští sezónu.

Do fyzických testů patří:

 • 12ti minutovka

 • Sprint 30 m

 • Sprint 50 m

 • Výdrž ve shybu podhmatem

 • Absolutní výskok – smeč

 • Absolutní výskok – blok

 • Hod medicinbalem z kleče jednoruč

 • Hod medicinbalem z kleče obouruč

 • Skok z místa

 • Skoky přes švihadlo za minutu

 • Přesah

 • K-test

 • Vějíř

Spousta hráček se v rámci měření nebo tréninků (někdo i v rámci noční hry) překonalo a my trenéři si toho opravdu vážíme. Například - jeden z ranních výběhů byl dobrovolný a přesto se našly dvě hráčky, které šly, a to je úžasné. Během testování byla na hráčkách znát únava a o to více si ceníme toho, že všechny hráčky soustředění dokončily bez vynechání tréninku nebo testování (jen Kašpi vynechala kvůli bolesti kotníku, který ji trápil ještě před soustředěním, ale jsem ráda, že se překonala a také soustředění v pořádku dokončila).

Poslední večer sehrály starší žákyně Lokomotivy Plzeň zápas proti trenérům. I přes velkou snahu obou stran zvítězili trenéři poměrem 2:0. Zápas byl vydařený a já osobně jsem velmi ráda, že naše žákyně měly možnost vidět tak kvalitní hru a výkon skoro stejně starých hráček, kterého by se měly snažit v příštím roce dosahovat. Odkaz na video ze zápasu je zde:

Celé soustředění jsme zakončili zápasem - žákyně proti rodičům. Troufám si tvrdit, že obě strany si akci užily a jsem ráda, že hráčky předvedly, co jsme zvládly za celý týden natrénovat a rodičům jsem vděčná za to, že do takové akce šli. Bylo to krásné zakončení příjemného týdne.

Všem hráčkám za celý týden ještě jednou moc a moc děkuji!!! :-) :-) :-)

8 zobrazení0 komentářů

Comments


Zpět
bottom of page