top of page

Historie ženy (2014-2017)

Aktualizováno: 8. 1. 2021


Sezóna 2017/2018

Soupiska žen: Adéla Buriánková, Michaela Ciprová, Kateřina Hüblová, Agáta Straková, Martina Ježková, Barbora Korbelářová, Pavlína Kučerová, Eva Suchá, Lucie Kurková, Zuzana Kuželková, Natálie Vlasáková, Kateřina Vočadlová a trenér Aleš Straka


Sezóna 2016/2017


Volejbalistky přezimují na 1. místě

Volejbalový tým žen Sokola Město Touškov má před sebou zimní přestávku a za sebou přesně polovinu soutěže. Postupně jsme zdolali celky Letné „B“ (3:1, 3:1), Bezděkova (3:0, 3:0), Košutky (3:0, 3:0), abychom teprve v posledním zápase s týmem Vejprnic okusili hořkost porážky (3:0, 0:3). Ani toto zaváhání neohrozilo naše vedení v tabulce! Jednoznačným cílem do jarního pokračování je tedy udržet vedoucí pozici a opět po roce se pokusit o postup do Krajského přeboru I. třídy. Velký dík patří samozřejmě všem hráčkám, především pak kapitánce Evě Suché, která je motorem a organizátorem většiny tréninkových jednotek a Agátě Strakové, která se jako odpovědná osoba stará o veškeré technické náležitosti fungování oddílu.Sezóna 2015/2016


JSME VE FINÁLE!!! Semifinálový dvojzápas: VK Tachov - TJ Sokol Město Touškov 3:2 a 1:3 (2:4 na body) Po nejtěsněji prohraném prvním zápase se našim volejbalistkám skvěle vydařila odveta a v součtu bodů tak postupují do finálového klání Krajského přeboru II. třídy. Finále se bude hrát za týden na kurtech Startu Bělá n. R.


Volejbalistky bojují o příčky nejvyšší

Volejbalový oddíl žen Sokolu Město Touškov stabilizoval svoji činnost. Na soupisce je napsáno celkem 18 hráček, které úspěšně reprezentují naše město v Krajském přeboru II. třídy. Trénují dvakrát týdně, v současnosti většinou na domácích venkovních kurtech. Většina hráček ještě studuje, takže docházka není, obzvláště ve zkouškovém období, nijak ideální, ale tréninky probíhají pravidelně. Přes zimu jsme se bohužel z časových důvodů nedostali do domácí haly, takže si samy hráčky svépomocí zajistily trénování v plzeňských tělocvičnách.

Hned v první soutěžní sezóně hráčky Sokola Město Touškov sahají po první příčce v Krajském přeboru II. třídy a pokouší se o postup do nejvyšší krajské soutěže. Po domácích výhrách 3:2 a 3:0 nad Sokolem Letná a venku dvakrát 3:0 nad družstvem Vodních staveb, zajížděl náš tým do Bezděkova s cílem poprat se v přímém souboji o druhé místo v základní skupině. První zápas se nevydařil a přinesl prohru 0:3, ale ve druhém se touškovské hráčky zvedly k bojovnému výkonu a vyválčily cenné vítězství 3:2 v prodloužení, které nám v tabulce přisoudilo nejtěsnějším možným rozdílem jednoho vyhraného zápasu navíc kýžené 2. místo. To nás totiž posouvá v závěrečném play-off do semifinále proti nejlepšímu z druhé skupiny, celku Tachova.

V sobotu 4. 6. 2016 se tedy hraje semifinále na horké palubovce v Tachově. Pokud ve dvojutkání náš tým uspěje, čeká jej o týden později 11. 6. 2016 finálový dvojzápas, proti lepšímu z dvojice Bělá n. R./ Rozvoj Plzeň. V opačném případě souboj o bronz s poraženým. Pokud náš tým uspěje a vybojuje postup, bude se v příští sezóně prát o titul přeborníka Plzeňského kraje, což by bylo vynikající. Ovšem již umístění v nejlepší čtyřce je pěkným úspěchem. Zejména v první sezóně, ve které jsme teprve zjišťovali, co hraní podobné soutěže obnáší.Bilancování roku 2015

Volejbalové družstvo žen Sokola Město Touškov má v současné době rozehranou první sezónu krajského přeboru II. třídy. Soutěž se hraje systémem podzim - jaro. Máme tedy odehranou přesně polovinu zápasů. Po nevydařeném úvodu a prohrách v prvních zápasech v Bělé nad Radbuzou, se výkon družstva výrazně zlepšil. Po domácích výhrách nad celkem Vodních staveb a čtyřbodovém zisku z kurtů Sokola Letná (za prohru v prodloužení a hladkou výhru) se nám podařilo stejně obrat o body i v té době vedoucí Bezděkov u Klatov. Před jarními odvetnými zápasy tedy zimujeme na třetím místě, v těsném závěsu za vedoucí dvojicí.Zlepšila se nejen hra týmu, ale i tréninková docházka. Hráčky přes zimu trénují dvakrát týdně, v úterý a čtvrtek večer. Zároveň pokračujeme v účasti na zimních turnajích ženských družstev „Mizuno cup“ v Praze. Pokud se herní pohodu podaří přenést i do jarních bojů v krajském přeboru II. třídy, můžeme pomýšlet i na příčky nejvyšší a případný postup do krajského přeboru I. třídy. První domácí zápasy rozehrajeme 23. 4. 2016 s vedoucím týmem Bělé nad Radbuzou. Opět to bude těžký rozjezd, takže zveme všechny, aby nás přišli podpořit. Rozpis zápasů i podrobnou tabulku najdete na stránkách Českého volejbalového svazu:http://www.cvf.cz/Cíle do příštího kalendářního roku jsou tedy následující.1 - Udržet, nebo ještě lépe vylepšit pravidelnou tréninkovou účast.2 - Každopádně udržet KP II, nebo lépe postoupit do KP I.3 - Uspořádat první společné letní soustředění.4 - Přihlásit a rozehrát další sezónu pravidelné ženské soutěže.Závěrem děkujeme všem fanouškům za přízeň a podporu, Sokolu za kvalitní zázemí a nové dresy a sponzorům za příspěvky na materiální vybavení. Mladým spoluhráčkám z přípravky přejeme další zlepšování. Když pročtete soupisku a najdete datum narození naší nejmladší hráčky Terky Solnařové, snadno si spočítáte, že některé touškovské žákyně mají šanci nakukovat do družstva žen již zanedlouho. Těšíme se.Všem krásný a úspěšný rok 2016 - za volejbalistky TJ Sokol Město Touškov - Aleš StrakaVolejbalistky Sokola Město Touškov se v sobotu 14. 3. 2015 zúčastnily turnaje, který pořádala AVL v hale pražské ČVUT. Tentokrát družstvo tvořilo osm hráček, na fotografii stojící zleva: Niky Vlasáková, Naty Vlasáková, Ežva Suchá, Zuzka Kuželková, Kačí Hüblová a Bára Korbelářová, ležící zleva Pája Šmídová a Agi Straková.Po vybojování prvního místa v základní skupině se nám tentokrát vydařil klíčový čtvrtfinálový zápas. V dramatickém utkání jsme po dvou vyrovnaných koncovkách zvítězili 2:0.Semifinále jsme začali špatně a první set rychle ztratili. Druhý se hrál v naší režii, takže následoval tie-break. V něm jsme opět zahájili sérií vlastních nepřesností a zápas ztratili 1:2.Souboj o třetí místo poznamenalo, po vyhraném prvním setu, zranění smečařky Páji šmídové. Výron po dopadu na nohu protihráčky pod sítí zmrazil naši herní pohodu, ztratili jsme druhý set a opět se prodlužovalo. Teprve ve třetím setu jsme se uklidnili a výhrou 2:1 získali celkově v turnaji 3. MÍSTO.Odehráli jsme na turnaji další kvalitní zápasy a připsali si pěkné umístění. Dobrý dojem tedy kalí jen zranění jedné z klíčových hráček týmu. Věříme, že se Pája dá co nejdříve dohromady a těšíme se na další podobně pěkné turnaje.Touškovské volejbalistky otevřely sezónu úspěšně

V sobotu 20. 9. 2014 se na antukových kurtech Sokola Město Touškov konal volejbalový turnaj smíšených družstev. Pro vznikající oddíl žen byl vítanou herní příležitostí, jako první prověrka začínající sezóny. Nastoupily: kapitánka Eva Suchá, Barča Sakařová, Naty Vlasáková, Niky Vlasáková, Pája Kučerová, Míša Ciprová a ve dvou zápasech Agi Straková, která hrála střídavě i za pořádající domácí celek. Bohužel, hned ve druhé rozehře prvního utkání dopadla blokující Niky Vlasáková na nohu soupeře, který podskočil pod sítí na naši polovinu hřiště, a přivodila si výron kotníku. Do hry se tak dostal i trenér Aleš Straka, tedy já, přestože jsem byl připraven užít si sobotu spíše na lavičce. V tomto složení jsme pak odehráli celý turnaj, který se zhruba v polovině, z důvodu nepřízně počasí, nuceně přesunul do touškovské sportovní haly. Na antuce i palubovce se nám dařilo podobně dobře, takže jsme po šesti zápasech, s bilancí pěti výher (2:0) a jednoho vyrovnaného skóre (1:1), zaslouženě obsadili 1. místo v tabulce sedmi družstev.Pozitivní byl však nejen výsledek, ale i herní projev družstva. Stejně potěšitelná je skutečnost, že si hráčky ani po náročném sobotním programu neodepřely nedělní trénink, a dokonce začínají plánovat zvedení druhého, čtvrtečního tréninku. Můžeme tedy doufat, že nadšení vydrží co nejdéle a ženský volejbal se ve Městě Touškov ujme. Zdá se, že jsme na dobré cestě. Děkujeme proto pořadatelům za pěkný turnaj a přejeme Niky co nejrychlejší uzdravení.20.9.2014 se zúčastníme turnaje přímo v Městě Touškově.

Ve sportovní hale, na jaře roku 2014, se začalo pod křídlem touškovského sokola, a pod dohledem statného ošetřovatele, scházet volejbalové družstvo žen. Je tvořeno především z hráček, které v roce 2009 získaly v barvách Lokomotivy Plzeň titul Mistra republiky žákyň a z většiny pak působily v extralize dorostenek. Jmenovitě se v tělocvičně objevují: Ežva Suchá, Pája Šmídová, Naty a Niky Vlasákovi, Pája Kučerová, Marky Velichová, Míša Ciprová, Agi Straková, Bary Korbelářová, Kačí Hüblová, Míša Zapletalíková, jednou nás navštívila vejprnická Martenka Ježková a dvakrát Sabča z Tachova. První trénink proběhl v pondělí 14. dubna a po více než měsíčním fungování zaznamenává dojatý trenér solidní pravidelnou účast 6 - 10 volejbalistek, přestože na jejich školách právě vrcholí maturitní a zkouškové období. Od 2. června se skupina přesouvá na venkovní kurty, kde se až do letní přestávky budeme věnovat výhradně hře. Chuť sportovat tedy máme, podporu sportovní organizace rovněž. Hodně bude záležet na studijních plánech, jaké si hráčky nastaví od září 2014. Několik dalších, doposud nevyužitých hráček je v hledáčku a budou přizvány na podzimní, poprázdninový sraz. Podaří-li se v Městě Touškov založit tradici ženského volejbalu a tým bude dlouhodobě přihlášen do pravidelné soutěže, mohla by to být do budoucna dobrá varianta pro děvčata z již rok fungující přípravky, pokud se nebudou chtít volejbalem přímo živit, a přesto si touží zahrát na solidní úrovni.V pondělí 12. května zorganizovala právě zmiňovaná volejbalová přípravka návštěvu části tréninku žen. Začínající hráčky tak měly možnost sledovat své starší kolegyně při sportu, který snad v příštích letech budou provozovat s podobným zápalem. Tímto příkladem získává družstvo dospělých další význam.V sobotu 17. května jsme se chystali zúčastnit prvního zkušebního turnaje na Křivoklátě, který však byl bohužel na poslední chvíli z důvodu nepřízně počasí zrušen. Dalším pokusem bude tradiční Koukolíkův memoriál na Bílé hoře, jež se uskuteční na konci června 2014. V příští sezóně 2014 - 2015 bychom se chtěli zaměřit na stabilizaci kádru a sehrání série přípravných turnajů neregistrovaných družstev. Pokud se bude vše vyvíjet příznivě, bude následovat postupná registrace hráček a přihlášení nejnižšího stupně mistrovské soutěže, pravděpodobně pro sezonu 2015 - 2016.

10 zobrazení0 komentářů

Kommentare


Zpět
bottom of page