Jdeme do finále a stále hraje o první místo

Aktualizováno: 13. 6. 2023

Mistrovské utkání, městská soutěž mladších žáků - finálová skupina (5.6.2023, místo utkání Město Touškov)

TJ Sokol Město Touškov - TJ Sokol Plzeň Letná 2:1 (0:0) branky: Hložek, Mašín sestava: Huspek, Hrabě, Fleissig, Mašín, Neumann, Hanžl, Hložek, Liška, Čmolík, Kotva M., Kotva R., Havlík

hodnocení utkání: Letná přijela s velkým sebevědomím a početnou fanouškovskou podporou. Bylo to jejich poslední kolo a v případě úspěchu u nás mohli slavit titul. V úvodu zápasu, jsme byli pod jejich tlakem a prakticky se hrálo na naší polovině. Nám se podařilo nápor přečkat, kluci si víc začali věřit a přicházely i slibně se rozvíjející akce. Poločasové skóre 0:0 bylo pro nás velkým povzbuzením. Začátek druhého dějství vyšel lépe hostům kteří se po našem výjimečném nedorozumění v obraně ujali vedení. Naštěstí pro nás se Letné trochu zasáhla, tím nám dala víc prostoru. Nutno podotknout, že naši borci se vyhecovali k výkonu za hranicí svých možností. Ve 42 minutě nám byla odměnou vyrovnávací branka. V ten moment musela Letná opět zabrat. A to byla voda na náš mlýn. My jsme se nezatáhly naopak zkoprnělé hosty potrestali vedoucí brankou. Do konce utkání v ten moment Zbývalo 15 minut. Na jedné straně obrovská vůle udržet překvapivější výsledek sezóny. Na straně druhé obrovská snaha o vyrovnání. Napětí by se dalo krájet. 15 minut obléhání naší svatyně bylo nekonečných. S přispěním našeho brankáře, všech Svatých i ostatních hráčů, vítězíme nejtěsnějším rozdílem. Letná (moje srdeční záležitost) odjíždí velmi zklamaná a bude čekat. Prostě už to nemá ve svých rukou.

A máme tady ještě jeden pohled fanouška:

K poslednímu domácímu zápasu jsme nastoupili proti zatím vedoucímu týmu tabulky plzeňské Letné. Po celou dobu utkání nám pršelo, což kluky nijak neodradilo. Hrál se hezký útočný fotbal na obou stranách. Většinu prvního poločasu jsme byli v soupeřově vápnu a snažili se ohrozit branku, bohužel bez úspěchu. Nutno dodat, že kluci hráli svědomitě a makali jeden za druhého. V druhém poločase se hra více otevřela a docházelo k většímu množství standardním situací. První branku vstřelil tým z Letné. Je super, že se kluci dokázali “nahecovat”, i přesto, že prohrávali a ani počasí jim v kombinační hře moc nepomáhalo. Nakonec jsme zvítězili 2:1, avšak je nutno zmínit, že si soupeř na konci zápasu vytvořil před naší brankou několik vážných akcí, v kterých nás podržel Martin Huspek. Celkově tým zaslouží velkou pochvalu, že se dokázal za stavu 1:0 dostat do tempa a zápas otočit. hlavní trenér: Marek Votípka asistent trenéra: Martin Považan, Pavel Jančík vedoucí týmu: Patrik Havel