Nové Město pod Smrkem 25.-29.října 2025
- miroslavsiml
- 30. 10.
- Minut čtení: 1
Jako každoročně jsme přípravu na novou sezónu (2026) odstartovali podzimním kempem. Letos jsme vyrazili v hojném počtu, 50 nadšených cyklistů/bajkerů. Pro letošní podzimní kemp jsme si vybrali lokalitu v Jizerských horách, konktrétně Singltrek pod Smrkem.
Singltrek pod Smrkem je ráj stezek pro horská a sjezdová kola. Více než 60 km cestiček vede mezi Novým Městem pod Smrkem, Lázněmi Libverda a na několika místech dokonce protínají česko-polskou hranici.
Ubytovaní jsme byli v Hotelu Měděnec v Novém Městě pod Smrkem, který naší velké skupině poskytl maximální zázemí od ubytování, stravy, garáže na kola, myčky na kola atd..
Dopolední trénink jsme strávili na kole a odpoledne nás čekala tělocvična s boulderingovou stěnou nebo bazén. Nezapomněli jsme ani na regeneraci v podobě vířivky a sauny.
Počasí bylo proměnlivé, vystřídalo se slunce, déšť i kroupy. Na vrcholcích Jizerských hor i sníh s deštěm.
Pravidelně v průběhu kempu je i v plánu pěší túra. Tentokrát jsme vyrazili do nedalekých Jindřichovic pod Smrkem na prohlídku místního živého Skanzenu a starší ještě na vrchol skaliska Paličník, ležící v nadmořské výšce 944 m n. m.
Poslední den kempu jsme se probudili do slunečného dne a tak někteří ještě vyrazili na traily, jiní na výlet do okolí, jiní rovnou domů.
Tím jsme letošní kemp ukončili a už se těšíme na příští rok.







Komentáře