top of page

Plzeňská šachová liga (18.10.2023)

Trochu netradičně v pátek odpoledne, jsme vyrazili na Plzeňskou šachovou ligu. Turnaje se zúčastnili Tadeáš Havlík, Matěj Šablatura a Jakub Považan. Hrálo se 7 kol s tempem 10 min. + 3 s. za každý tah, takže celkem svižné partie.

Pro Kubu to byl úplně první turnaj, kdy měl za sebou pouhé 2 tréninky. Kuba se toho však nebál a bojoval jako lev. Nakonec uhrál 2 body a skončil na 29. místě z 31. hráčů.

U Matěje a Tadeáše jsou očekávání již vyšší, jelikož už mají zkušenosti. Matěj sehrál asi nejlepší partii turnaje a Tadeáš zase celou dobu bojoval o přední příčky, škoda že poslední kolo nevyužil převahy a "daroval" soupeři výhru, umístění by bylo jistě lepší. Nakonec Tadeáš (10. místo) i Matěj (14. místo) uhráli krásné 4 body.


Klukům děkuji za nasazení a pozitivní přístup.

Plzeňská šachová liga jede dál, kluci i další naši hráči a hráčky mají šanci postoupit do čtvrtfinále.

Výsledky a průběh turnaje najdete na https://chess-results.com/tnr832477.aspx?lan=531 zobrazení0 komentářů

Comments


Zpět
bottom of page