První tenisový víkend v roce 2023

První tenisový víkend v letošním roce

O víkendu 13. a 14. května jsme uspořádali první letošní turnaje v dámské a mužské čtyřhře, tentokrát losované. V sobotu se zúčastnilo 8 dámských dvojic a v neděli 12 párů mužů.

Oproti předchozím turnajům jsme bohužel neměli slunečné počasí, bylo chladno oba dny a pršelo chvíli při finálovém zápasu mužů, ale ti to zvládli a i poslední zápas dohráli.

Dámské čtyřhry se zúčastnilo 7 dvojic domácích hráček a 1 dvojice přespolní. Oproti tomu v mužské čtyřhře jsme měli pouze 6 domácích hráčů a 18 z blízkého okolí, kteří k nám dorazili na doporučení předchozích účastníků - z toho máme velkou radost, protože jinak bychom museli mužský turnaj zrušit. :-(

Dámy hrály systém každá s každou, tedy všechny dvojice 7 zápasů a pak ještě finalistky 4 zápasy o umístění na stupních vítězek.

Výsledky dámská čtyřhra:

1. místo Iveta Gütterová + Michaela Kohutová

2. místo Gábina Rumlová + Valina Straková

3. místo Jana Trsková + Jitka Vojtěchovská

4. místo Martina Bártová + Vendy Vicari

5. místo Ivetka Šlapáková (Komancová) + Ivanka Trnková

6. místo Katka Rumlová + Monika Syrovátková

7. místo Monika Flídrová + Iva Zimmerhacklová

8. místo Míša Kubíková + Eva Zahradníková

Mužská čtyřhra:

Skupina A Skupina B

Randa Michal + Racek Milan Weisskopf František + Hlaváček Pavel (zast. Richard Fišer)

Ruml Dušan + Kryč Zdeněk Volín Richard + Wirland Dušan

Ďuriš Radovan + Němec Ladislav Linhart Petr + Linhart Vít

Zítka Zbyněk + Veselý Vlastislav Rath Michal + Voráček Lukáš

Malát Luboš + Tkachenko Mykhailo Kubík Miroslav + Sedlák Petr

Sušánka Jan + Havlíček Ladislav Valeš Michal + Valeš Petr

Pánové se rozlosovali do dvou skupin a odehráli si nejdříve každý ve skupině 5 zápasů a protože měli ještě dost sil, sehráli ještě několik zápasů o umístění.

Na 3. místě se výhrou 5:4 umístili Michal Rath a Lukáš Voráček a na 4. místě Richard Volín a Dušan Wirland.

Do finále se probojovali nováčci Luboš Malát a Mykhailo Tkachenko a nám už známí Honza Sušánka a Láďa Havlíček, kteří ve finále vyhráli 6:0 a Honza si odnesl už několikátý pohár z našich turnajů.

Tímto považujeme letošní tenisovou sezonu zahájenou 😊 a těšíme se na všechny

v sobotu 24.6. při turnaji smíšených dvojic, tentokrát losovaných.

Takže pokud nemáte partnera, nevadí, ozvěte se a někoho si vylosujete.

Katka a Homer FOTO: