top of page

Turnaj starších přípravek

V neděli 12.3. jsme se účastnili turnaje starších přípravek „Frony cup“ pořádaný Starým Plzencem v hale ve Šťáhlavech. Turnaje se účastnilo celkem 12 týmů, hrálo se 1x10 minut, kde týmy byly rozděleny do dvou skupin po 6ti. První dva týmy z obou skupin poté postupovali do semifinále a případného finále. V naší skupině jsme narazili postupně na Letnou, Rapid, Plzenec B, Plzenec C, Blovice. Celkem se turnaje účastnilo našich 12kluků, takže jsme mohli krásně poskládat dvě pětky, protože se hrálo 5+1. Byli jsme posílení o 4 kluky ze Všerub, kteří s námi pojedou také na turnaj do Holandska, tak jsme chtěli aby se s našima klukama také seznámili. První zápas jsme nastoupili, proti Letné, která byla favoritem turnaje a nám ukázala proč. Prohráli jsme 6:0 a soupeř byl rychlejší, pohyblivější, techničtější, v podstatě ve všech herních činnostech nás přehrál. Druhý zápas jsme odehráli proti Rapidu, kde jsme podali o dost zlepšený výkon a bylo to znát, připsali jsme si první bod do tabulky za remízu 1:1. Ve třetím duelu jsme narazili na plzenecké béčko a výkon byl zase o fous lepší než v předešlém zápase a po boji, jsme slavili první 3 body do tabulky za výhru 2:0 a stále jsme živili naději na postup ze skupiny. Další zápas jsme téměř po hodinové pauze (kterou si kluci zpestřili párkem v rohlíku a občerstvením) sehráli s plzeneckým céčkem o naději do posledního zápasu – i přesto, že jsme po minutě a půl prohrávali 0:2 kluci přepnuli na bojovný mód a po zbytek zápasu soupeře přehráli a odměnou jim byl otočený výsledek, výhra 3:2 a další body do tabulky. Do posledního zápasu proti Blovicím, které ve skupině předváděli celkem zajímavý a hezký fotbal jsme šli s tím, že výhra nás posune na druhé místo ve skupině a tedy postup do semifinále. V opačném případě, bychom se umístili na 3 místě v naší skupině. Prohra by znamenala celkové 7 nebo místo, případná remíza by nás nakonec neposunula do bojů o medaile, ale v konečné tabulce bychom obsadili 5. místo. Zápas byl od začátku vyrovnaný, bohužel po 4 minutách se prosadili blovičtí pěknou střelou z přímého kopu. Kluci makali a bojovali, odměnou jim byla vyrovnávací branka minutu a půl před koncem. Bohužel druhou branku se nám přidat nepodařilo a tak zápas skončil remízou, i přes to, že remíza na postup nestačila, byla důležitá, že nás posunula na celkovou pátou příčku v turnaji. Nechali jsme za sebou holky z Viktorky, Chotíkov, Rapid, Přeštice a další kvalitní týmy.

Kluci celý turnaj odmakali a i my trenéři jsme odjížděli z velice pozitivními pocity a klukům patří velká pochvala za přístup a nasazení. Z pěti zápasů jsme prohráli pouze jeden, dva jsme vyhráli a dva remizovali. Celkový vítěz turnaje byl nakonec tým z Blovic, druhá skončila Letná, třetí Plzenec A a čtvrtá Horní Bříza.

Sestava: Martin Mochan, Karel Matějka, Martin Říhánek, Samuel Kulik, Lukáš Koranda, Miloš Salcman, Adam Karbusický, Tomáš Balvín, Matěj Pecko, David Husník, Vlastimil Němec, Antonín Pěcháček (1 zápas)

Trenéři: Ondřej Karbusický, Milan Bártík, Jiří Balvín43 zobrazení

Comments


Zpět
bottom of page